bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

SABRİ BAĞDATLI, Memleketi Hendek’de defnedildi.

Hendek Kızılay derneği eski başkanı emekli öğretmen Servet Bağdatlı’nın ortanca oğlu sıkı bir Sakaryaspor taraftarı Sabri Bağdatlı memleketi Hendek’de toprağa verildi.

SABRİ BAĞDATLI, Memleketi Hendek’de defnedildi.
SABRİ BAĞDATLI, Memleketi Hendek’de defnedildi.
Bu içerik 3372 kez okundu.

 

Hendek  Kızılay derneği eski başkanı emekli öğretmen  Servet Bağdatlı’nın ortanca oğlu sıkı bir Sakaryaspor taraftarı Sabri Bağdatlı memleketi Hendek’de toprağa verildi.

Sabri Bağdatlı ve eşi   Salı günü  aile dostları Aydın –Söke  belediye başkanı  Necdet Özemekçi’yi ziyarete giderlerken  Sabri Bağdatlı, otobüs içersinde geçirdiği kalp karizi sonucu hayata veda etmişti.

Söke belediye başkanı Necdet Özemekçi tarafından temin edilen araçla  baba evine getirilen cenazesi bugün öğlen namazına müteakip ilçemiz Kemaliye mahallesindeki  baba evinden alınarak ilçemiz Yeni camiye getirildi. Kılınan öğlen namazına müteakip ilçemiz aile kabristanlığına defnedildi.

Siyaset-İş ve Spor dünyası cenazede buluştu

 Merhumun  baba evi ana baba gününe dönerken cenaze dolayısıyla Siyaset-İşadamı ve  Spor camiasından Hendek belediye başkanı Ali İnci, Hendek MHP eski  milletvekili adayı Muharrem Bülbül,MHP  eski milletvekili adayı Ahmet Mercan,  CHP Hendek ilçe başkanı Selami Karakadı, Sakarya Ak parti yönetim kurulu üyesi Şenay Sakal,Hendek esnaf sanatkarlar odası başkanı Mehmet Demirel, Hendek şoförler odası başkanı Cemil Varlıca,  işadamları, spor dünyasından ise Sakaryaspor başkanı  Vedat Yaşlıca ve yönetim kurulu üyeleri,  sakarya ASKF başkanı Hüseyin Kama, Boğazspor eski kulüp başkanı Orhan Topçu, ASKF Genel sekreteri Ali Arslan, Kazimiye spor kulübü başkanı Ahmet Atçı, Boğazspor kulüp başkanı Şenol Taşkın, ile birlikte çok sayıda fanatik Sakaryaspor taraftarı  tatangalar katıldılar.

Kabre; kardeş,oğul ve arkadaş birlikte koydu

Öğlen namazını ardından Hendek aile kabristanlığına yola çıkartılan merhum Sabri Bağdatlı’yı hem cenaze  namazında hem de Hendek kabristanlığında yalnız bırakmayan ilçe halkı aynı katılımı kabristanlıkta da gösterdi. Merhum Sabri Bağdatlı’yı kabre kardeşi  ve Hendek Kızılay dernek başkanı Sami Bağdatlı ve  çocukluk arkadaşı Nihat Genç ve merhumunoğlu  Murat Bağdatlı birlikte koydular.

Babanın yürek acısı

Merhumun babası emekli öğretmen  Servet Bağdatlı kabre koyulan oğlu Sabri’yi son olarak dünya gözüyle görmek istemesi duygulu anlar yaşanmasına vesile oldu. Merhumun oğlu ve arkadaşlarının yardımıyla kabre gelerek oğlunu son kez gören emekli öğretmen Servet Bağdatlı gözyaşlarına boğulurken küçük oğul Sami Bağdatlı babasına seslenerek “baba metanetini  kaybetme lütfen” diyerek teselli etti.

Bu akşam üçüncü gecesi

Okunan duaların ardından kabristanlığa gelerek Bağdatlı ailesinin acılarına ortak olan cemaatten helallik istenmesinin ardından tören sona erdi. Mehumun ilçemiz Kemaliye mahallesindeki baba evinde bu akşam üçüncü akşamı olması münasebeti ile kuranı kerim okunacak. Bizim Hendek ailesi olarak merhuma rahmet acılı eş,evlat,aile ve yakınlarına sabırlar niyaz ederiz. Ahmet çileci/bizimh

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM