2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 18 Temmuz 2013, Perşembe 19:05 tarihinde eklendi. 1661 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ALİ İNCİ BELEDİYE BAŞKANI OLACAK MI OLMAYACAK MI ?

Son günlerde siyaset kazanı artık fokurdamaya başladı. İlçemizde ilk olarak CHP belediye başkan aday adayını açıklayarak aday adaylarınında yolunu açmış oldu. Peşinden MHP’den serbest mimar Cengiz Şişman aday adaylığını açıkladı. İlerleyen süreçte de ilçe spor müdürlüğünden emkliliğe ayrılan Hüdaverdi Bahadır ve MHP Hendek ilçe başkanı Turgut Babaoğlu aday adaylığını açıkladılar.
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ALİ İNCİ BELEDİYE BAŞKANI OLACAK MI OLMAYACAK MI ? Gerek aday adaylıklarını açıklayan muhalefet partileri gerekse  seçmenin en çok merak ettikleri konu iktidar partsinin Hendek belediye başkan adayı kim olacak?

Kamuoyunda konuşulanlara baktığımızda  Hendek belediye başkanlığı koltuğunda  üç dönemdir oturan Hendek belediye başkanı  Ali İnci, aday olacak mı  yoksa parti başka birini mi aday gösterecek ?  Bu sorunun yanıtı doğrultusunda  muhalefet partilerinden başka aday adaylarının çıkabilmesi kuvvetle muhtemel.

İktidar partisi AKP’nin adaylık kriterleri  diğer partilerden çok daha farklı.  İktidar partisinden aday adayı olacak kişilerin başta parti delegeleri,  yöresinde tanınmış, toplum tarafından kabul görmesi, yapılan anketlerde yüksek oranda teveccüh görmesi, gibi etkenler aday adayı olacak kişilerin diplomasını belirliyor. Muhtemeldir ki Cumhurbaşkanlığına  göz kırpan AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  görünüşe göre  partisinin yüksek oranla tekrar iş başına  gelmesinin hesaplarını yapıyor. Yakın zamanda muhalefet partisi MHP’den seçim kazanan  Sakarya ilimizin  Pamukova ve Karasu  belediye başkanlarını  yerel seçimlere sayılı günler kala partisine transfer etti, muhtemeldirki her iki adaya da başkan adaylığı sözüde vermiş olabilir. Tabi iş bu aşamaya gelmezden önce her iki belediye başkanı hakkında da raporlar genel merkeze gitmiş olmalı.

Seçimler arefesinde  parti değiştiren her iki adayında geçmişine baktığımıda  parti değiştirme alışkanlıklarının var olduğunu görüyoruz. Görev yaptıkları belediyelerin borç yükü altında ezildikleri ve  elle tutulur bir  projelerinin olmadığıda gün gibi ortada. O halde  Ak parti başarısız olan  iki belediye başkanını niçin partisine aldı? Sorusunu sorabiliriz. Vereceğimiz en makul yanıt da  genel merkeze ulaştırılan raporlar ışığında  Sakarya bölgesinde  firesiz seçimi kazanmak olduğu ortaya çıkıyor. Yani Erdoğan Sakarya’da sadece  büyükşehiri değil  topyekün kazanmayı hedefine koymuş.

Bu pencereden baktığımızda ses getiren  bir projeleri olmayan, borç batağındaki ve muhalefet partisinden seçim kazanarak koltuğa oturan iki belediye başkanının parti rozetlerini bizzat elleriyle taktı. Bu gerçekler ışığında Hendek’i masaya yatıralım ve soralım.

-Ali İnci belediye başkanı adayı olacak mı?

Evet olacak. Çünkü azmi ve isteği bu yönde. Yaptığı projelerle  hem ilçemizin adını hemde  Ali İnci adını ülke genelinde kafalara yazdı mı yazdı.  Seçimler öncesinde  seçmene vadettiği yatırımları yaptı mı yaptı. Projeleri bir bir  hizmete soktu mu soktu. Halk tarafından seviliyor mu seviliyor. Delegelerin tasvibi var mı var. Yapılan anketlerden birinci çıkıyor mu çıkıyor. Yaptığı projeler ile   mensubu olduğu  hükümete örnek  oldu mu oldu. Özürlüsünden işsizine toplumun her kesiminden tasvip görüyor mu görüyor.  Hendek’in ufkunu açtı mı açtı. 24 saatin  çok büyük bölümünü çalışarak geçiriyor mu geçiriyor. Büyükşehir belediyesinin yapması gereken hizmetleri bile  Hendek Belediyesi olarak  zor ekonomik şartlara karşı  kendisi yapıyor mu yapıyor. Saymakla bitmeyecek meziyetlere sahip olan Ali İnci’nin siyasi çizgisinde bir kırık var mı yok.

Peki... Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan , Hendek Belediye başkanı Ali İnci’nin  gerek Hendek gerekse Sakarya bölgesinde seçim kazanamama gibi bir korkusu olmayan,  Sakarya’nın hangi ilçesinde olursa olsun bağımsız olarak dahi gireceği bir seçimde arkasında parti desteği bulunmasa bile kazanabilecek bir potansiyel aday olduğunu bilemeyecek kadar cahil , göremeyecek kadar kör olabilir mi?

Olur diyorsanız evet Ali İnci Hendek’den belediye başkan adayı olamaz.

Yok,  başbakan ne kör ne cahil diyorsanız durmak yok,Hendek  yola Ali İnci ile devam edecek...

ETİKETLER :
Vatandaş - 2013-07-22 19:37:49
Sayın Suzan Hanım,rn Ali İnci başkanı gözünüzde çok büyütmüş ve putlaştırmışsınız. Ali İnci bu kadar başarılıysa hala niye ilçe belediye başkanı niye yükselemedi.Sakarya da ki tüm belediye başkanları yükselişlerine devam ederken Ali İnci yerinde sayıyor.Ayrıca Ali İnci den memnun olmayan insanlarında sayısı azımsanmayacak kadar var.Siz tam bir fanatik gibi yorumlamışsınız olayı.Siyaset futbol gibi değildir herkes hak ettiğini alır.Değişim zamanı geldi.AK Parti içinden yeni bir yüz çıkması lazım.
aday - 2013-07-19 15:45:18
ya MHP üç değil 33 aday çıkarsa ne yazar. Hiç bir yerde yoklar. sadece körler sağırları ağırlar misali geziniyorlar. Hendekdeki başta imar konuları olmak üzere önceliği haiz olmayan tesilerin yapıldığını bu milleete ne zaman anlatacaksınız. Kemaliyede kentsel dönüşüm arazisinde adaya dayı Turgut babaoğlununda yeri var. Göreceğiz bakalım başkanla ne şartlarda anlaşacak. Kendisi için isteyeceği şartları vatandaşlar içinde isteme cesaretinde bulunabilecek mi.rn
Suzan - 2013-07-19 15:41:10
İlçe başkanı bile olmayan Hendek MHP teşkilatından başarı beklemek hadi canım rnÜçü birden aday olsalarda Ali İnciye çerez gelirler. o kadar...rnAk parti içindeki bir kısım beklentisi olanlarda aç tavuk gibi kendilerini misir ambarında sanıyorlar. o kadar klolaymı tepeden inip aday olmak. Bu yolda biraz terleyin bakalım.rnHendek emsallerinin arasında ilk bakışta göze batan bir ilçe olarak karşımızda duruyor. hendeki bu başarıyı kazandıran başta lider konumundaki Ali İnci sonra ekibi. rnİnsan İnci başkanın karşısına aday olacaksa on kere düşünmesi gerekir. Her kesime el uzatan başkan inciye rağmen aday adayı bile olmak istemek lideri gücendirir. Kimsenin Ali başkanımızı gücendirmeye hakkı olamaz. En başta Ak parti içindekiler buna çok dikkat etmeliler. rnAk kadınlarda bile başarısı dillere destan olan eski kadınlar kolu başkanını bir yerde görebiliyor musunuz. Göremezsiniz çünkü hırs her şeyi bitiriyor. Davet edilmeyen yere simitçiler gider o missali.rnBaşaknımızı bir kez daha hendekde başkan olarak görmek istiyoruz ve bu uğurda Ak partili muhaliflere rağmen çalışacağız. Ya olduğunuz gibi görünün yada göründüğünüz gibi olun.....
kemal - 2013-07-19 15:34:06
MHP'de kimse heveslenmesin mhp başkan adayı Turgut babaoğlu olacak. Adı açıklandığı zaman görelim bakalım aday adayları arasında bu birlektelik kalacak mırndahada ilerisi diğer aday adayları bakalım belediye meclisinde yer bulabilecekler mi? yazın bir kenara...
Diğer Haberler

 mesalegrup