2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 05 Ekim 2013, Cumartesi 17:00 tarihinde eklendi. 4317 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇÜRÜKSULU , MİNİ MÜZESİNİ HALKA AÇIYOR

ÇÜRÜKSULU, HENDEK BELEDİYE BİNASININ MÜZEYE ÇEVRİLMESİ KARŞILIĞINDA EVİNDEKİ TÜM TARİHİ ESERLERİ BURAYA VERİLMESİNİ VASİYET ETTİ.
ÇÜRÜKSULU , MİNİ MÜZESİNİ HALKA AÇIYOR  Çürüksulu  Ata toprağından gelen amcaoğlunu ağırladı

İlçemizin yetiştirmiş olduğu  Hendek Kuvvayi Milliye derneği kurucusu ve onursal başkanı Rüştü Çürüksulu, ata toprağı  Gürcistan Acara özerk cumhuriyetinden gelen  Gogitibze sülalesinden amca oğlu  63 yaşındaki  Dr. Gogi Gogitibze ve Amerikada okuyan  oğlu  Aslan Gogitibze’yi  evinde ağırladı.

Kendisininde Gürcistandan  1893 yıllarında atalarının göç ederek yayıldıklarını ve aradan yıllar geçtikten sonra  amcaoğlu olduğunu öğrendiği  Gogitibze sülalesinin ferdi Dr. Gogi  Gogitibze’yi arayıp bulduğunu ve yakın akrabalarını evinde misafir etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kendisine babasından kalan tesbihi amca oğlu Gogi Gogitibze’ye hediye eden Çürüksulu  mini müzesini  gezdirirken hepsi birer sanat eseri olan tarihi eserleri tanıttı.

 

Yeğeni Osman Çürüksulu ve küçük oğlu Kenan Çürüksulu’nunda hazır bulunduğu ziyarette hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler.  Ağırlamakla onur duyduğunu ifade eden Çürüksulu,  Gogi Gogitibze2nin emekli cerrah doktor olduğunu, SSCB döneminde  Acaristan bölge milletvekili olarak parlementoda  iki dönem milletvekilliği yaptığını anlattı.

 

 

Merhum amcasının fotoğrafı ile resim çektiren Çürüksulu, amcasının SSCB döneminde sovyet ordusunda general rütbesi ile emekli olduğunu ve 1990 lı yıllarda vefat ettiğini öğrendiğinden üzüntü duyduğunu belirtti.  Amcası aslan Gogitibze’nin fotoğrafı ile  fotoğraf karesine giren Çürüksulu yanında bulunan yeğeni Osman Çürüksulu’ya   kendisinin geçmişten bugüne kadar toplayarak bir müzeye dönüştürdüğü  kolleksiyonunun Hendek Belediye binasının yeni yerine taşınmasının ardından mevcut belediye binasına taşımalarını ve müzeden gelebilecek olan gelirin cami, yetim ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması yönünde vasiyette bulundu.  AHMET ÇİLECİ HENDEK AA

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup