Açığa alınan 49 personel içinde Hendek’ten de isimler var
Demirel ve Koçları üzen ölüm: Yeni doğum yapmıştı
MHP’li Babaoğlu bakın nereye gitmiş!
KYK’dan mehteranlı yılsonu sergisi
Bu haber 22 Kasım 2016, Salı 15:23 tarihinde eklendi. 394 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SUYU DAHA DA PAHALIYA İÇECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde zamlı su tarifesi muhalefetin itirazına rağmen onaylandı. Yürürlüğe girecek zamlı tarifeye göre Hendek’te en düşük birim su fiyatı 1.60 lira olacak…
SUYU DAHA DA PAHALIYA İÇECEĞİZ

İLÇE MERKEZİNDE 4 LİRAYA YAKLAŞTI

Sakarya’da içme suyuna yüzde 16 oranında zam yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı ikinci birleşiminde ele alınan su zammına MHP Grubu itiraz etti. Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen yeni tarifeye göre; Hendek’te köy statüsünden mahalleye dönüşen yerlerde yeni birim su fiyatı 1.60 lirayı bulacak. Hendek şehir merkezinde ise bu rakam faturalara 3.52 TL olarak işlenecek. Yeni yılda yürürlüğe girecek zamdan önce eskiden köy olan yerlerde su birim fiyatı 1.19, şehir merkezinde ise 3.20 TL’den işlem görüyordu.

 

BAHADIR “MASRAFI AZ, FİYATI PAHALI”

Zamlı tarifeye tepki gösteren Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır, “Sakarya genelinde SASKİ’ye dolayısı ile Büyükşehir’e en az yük getiren Hendek suyudur. Yani masrafı az. Buna rağmen Hendek pahalıya su içiyor. AKP’nin oyları ile geçen zamlı tarifeyi yüksek buluyoruz. Bize göre köyden mahalleye dönüşen yerlerde birim su fiyatı 0.75’i, şehir merkezinde ise 2.90’ı geçmemeli. Ancak çevre temizlik ve katma değerle birlikte yeni rakamlar 1.60’ı ve 3.52’yi bulacak. İtiraz etmemize ve ret oyu vermemize rağmen sayısal üstünlük nedeniyle bu zamma mani olamadık” dedi.

 

“HAYVANCILIKTA EMSAL YERLER VAR”

MHP’li Bahadır, Hendek’te hayvancılıkla uğraşan vatandaşların da indirimli su beklentisini dile getirerek şöyle devam etti:

İzmit ve Bursa gibi örnekler var. Tarımsal faaliyetlerde suya yüzde 50’ye varan indirimler söz konusu. Sakarya’da da bu uygulamanın hayata geçirilmesini talep ettik. Özellikle köyden mahalleye dönüşen yerlerde hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğunu ve vatandaşların beklentisini aktardık. En azından bu talebimize olumsuz bir bakış yok. Bu konuda bir çalışma yapılacağı söylendi. Serkan KÖSE

 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup