bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

YENİ MAHALLEDEN YENİ PROJE…GENÇLERİ SOKAĞA TESLİM ETMEYECEĞİZ

Hendeğin yetiştirmiş olduğu ve spor kulüplerinde yaptığı antrenörlük çalışmalarıyla adı (Joker Antrenör) üne çıkan ve aynı zamanda da Hendek Kızılay derneğinin başkanlığını yapan Sami Bağdatlı, geliştirdiği ( Gençleri sokağa teslim etmeyeceğiz) projesi start aldı.

YENİ MAHALLEDEN YENİ PROJE…GENÇLERİ SOKAĞA TESLİM ETMEYECEĞİZ
YENİ MAHALLEDEN YENİ PROJE…GENÇLERİ SOKAĞA TESLİM ETMEYECEĞİZ
Bu içerik 2121 kez okundu.

  

Geleceğimizin teminatı yavrularımıza bir kereden bir şey olmaz  dedirtmeyeceğiz

Hendek Yeni mahalle spor kulübünün de başkanlığını yapan Bağdatlı, Samba futbol akademisi adı altında  projenin  parayla bir bağlantısının olmadığını vurgulayarak; “uygulamaya koyduğumuz projenin amacı  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı teknolojinin esaretinden, kötü alışkanlıklardan  kurtarmak, onları disipline etmek, sevgi ve saygı çerçevesinde topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. “ dedi. Küresel dünyada çılgınca yayılan ve uyuşturucu batağına saplanan gençlerin “ Bir kereden bir şey olmaz” mantığı ile uyuşturucu ile tanıştıklarına vurgu yaparak; “ bizim tek amacımız yavrularımıza bir kereden bir şey olmaz dedirtmemek bizim tek amacımız” diyerek projeye destek veren  Daıkın yetkililerine, Sakarya Büyükşehir Belediyesi nezdinde  Büyükşehir Belediye başkan vekili Şenay Sakal’a, Yeni mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’ye ve projeye inanıp destek veren ve çocuklarının katılımını sağlayan öğrenci velilerine teşekkür etti. Sami Bağdatlı, Yenimahalle spor kulübünün amacının “ A takım, transfer, ve bütçe gibi bir sorunu olmayacak. U 10’dan başlayacak,11-12-13-14-15-16 ve 17 yaş gurubundan çocuklarımız eğitilecek. Profesyonel takımlara verebileceklerimizi vereceğiz veremediklerimizi de diğer amatör spor kulüplerine vereceğiz. Ama asla ve asla transfer bütçesi olan bir kulüp olmayacağız. Projemiz tamamen Hendek ilçesine yönelik olacaktır.” dedi.

 Amaç, iyi sporcuların yanı sıra iyi insanlar yetiştirmek

Açılış seremonisinde yer alan projenin n büyük destekçisi Daıkın firmasının insan kaynakları müdürü Mete beyde yaptığı kısa konuşmasında; “ Daıkın firması olarak daha önce de bayan voleybol takımına destek vermiştik. Sami hocamızın bu projesini çok sempatik bulduk ve destekleme kararı aldık. Burada amaç sadece iyi sporcular yetiştirmenin yanı sıra topluma yararlı iyi insanlar yetiştirmektir” dedi.

    Kariyer sahibi hocamıza mahallem adına teşekkür ediyorum

    Açılışa katılan Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’de yaptığı konuşmasında Yeni mahalle spor kulübünün 3-4 yıldır isim olarak var olduğunu ancak faaliyetinin olmadığını belirtti. Hendeğimizin yetiştirmiş olduğu spor camiası içerisinde çok önemli başarılara imza atmış kariyer sahibi Sami Bağdatlı hocamızın yeni mahalleye el atıp güzel bir proje sunmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla her türlü maddi ve manevi desteğimizi sunacağız” diye konuştu.

    Gençlerimizi yarınlara sağlıklı ortamlarda eğitmek konusunda Büyükşehir Belediye başkanımız çok duyarlı

    Açılış organizasyonuna katılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Şenay Sakal’da yaptığı konuşmasında; özellikle böylesi bir projeyi ilçemize kazandıran bu yolda emeği olanlara teşekkür ediyorum. Çok güzel düşünmüşsünüz. Çağımız teknoloji çağı, belaların, musibetlerin ve kötü alışkanlıkların yoğun yaşandığı günümüzde çocuklarımızı bu kötülüklere bulaşmasından alıkoymak, onların sağlıklı ve huzurlu olmalarını ve topluma faydalı bireyler olmalarını  sağlamak, bunun yanı sıra her türlü olumsuz hava koşullarında da sağlıklı eğitim verecek imkanları sunmak, onları yarınlara hazırlayabilmek adına  yaptığınız bu girişime  ben destek vermiyorum demek kadar yanlış bir şey olamaz.  Bu duygu ve düşüncelerle değerli hocamızı kulübe kazandırdığı, ilçemizde  bulunan bir çok firmamızın yanı sıra Daıkın firmamıza da böylesi projeye sağladıkları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı hep birlikte yetiştirelim. Çocuklarımızı yarınlara sağlıklı ortamlarda yetiştirmek konusunda Büyükşehir Belediye başkanımızın da oldukça duyarlı olduğunu ifade etmek isterim. Bunun dışında bizlere de ne düşüyorsa yapmaya hazırım,  muhtarımız nezdinde yeni mahallemizin yanında olmaya devam ederiz.” dedi.

    Projeye katılan gençlerle fotoğraf çekiminin ardından gençler ilk eğitimlerine başladılar.

Not: Link vermek koşuluyla haber ve fotoğrafların kullanılmasında bir sakınca yok. İntihale HAYIR...

AHMET ÇİLECİ- HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM