Referandumda neyi oylayacağız?
SİYASETTİN NABZI KEMALPAŞA CADDESİNDE
ÜLKÜCÜLER DEVLET İÇİN MEYDANDA
GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK YARIN ÇIKIYOR
Bu haber 04 Aralık 2016, Pazar 15:30 tarihinde eklendi. 370 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAPANCA’DA KULAÇLAR BARIŞ İÇİN ATILIYOR

Daha önce ülkemizi Avrupa şampiyonalarında Balkan ve uluslararası yüzme müsabakalarında temsil eden ve başarılar elde ederek yurda dönen kariyerinde 2 Avrupa derecesi 3 Balkan derecesi bulunan milli yüzücü sporcumuz Emre ÖZTÜRK (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanları anmak ve Suriye de devam eden savaşa tepkisiz kalanlara dikkat çekmek amacıyla SAPANCA gölünü boydan boya yüzerek geçmeyi hedefliyor .
    SAPANCA’DA KULAÇLAR BARIŞ İÇİN ATILIYOR

    Bundan öncede uzun mesafe ve maraton yarışlarında ülkemizi temsil eden ve Türkiye de geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Avrupa şampiyonasında 2. Olan Emre Öztürk vücudum bu sporu yapmaya alışkın çok soğuk suda yüzdüm ve bunu başaracağıma inanıyorum dedi.  Sapanca gölü arasında 35,1 kilometrelik parkuru, dalgalar, akıntı ve şiddetli rüzgarla mücadele ederek geçmeye çalışacağını anlatan ÖZTÜRK, "Zor bir parkur olacak. Çünkü Sapanca gölü yüzme açısından Karadeniz kadar zor bir parkur. Başaracağımı umuyorum." dedi.

    KULAÇLARIMI BARIŞ İÇİN ATACAĞIM


    Ülkemizde 15 Temmuz'da bir darbe girişimi yaşandı. Burada İstiklal Savaşı şehitlerimizi, gazilerimizi anmak ve bunun dışında şu an dünyada hala devam eden savaşa tepki çekmek amacıyla bu eylemi gerçekleştireceğim. Türkler her daim barışın elçisi olmuştur bende bunun bir parçası olmak istiyorum. Büyük Türk milleti, darbe yapılacak bir ülke değildir. Biz Türk milleti olarak bu darbeyi püskürttük. Türkiye Cumhuriyeti birdir, hiçbir şekilde bölünmeyecektir. Bu maksatla bu darbeyi püskürten halkımıza kendi adıma teşekkürlerimi sunmak için böyle bir deneme yapacağım. İnşallah başarılı olacağım. Bu kez kulaçlarımı Barış için atacağım." 

 

    "7, 7,5 saat suda kalacağım"

 
     35,1 kilometrelik parkuru yaklaşık 7,5 saatte bitirebileceğini soğuk suyun temposunu biraz düşürebileceğini belirten sporcu deneme esnasında gıda takviyesi alabilecek ancak tekne ile temas sağlayamayacak çünkü kurallar buna müsaade etmiyor dedi bunun yanı sıra en temel gereksinim genelde su oluyor çünkü yüzerken çok sıvı kaybediyoruz katı besini vücut kabul etmiyor dedi   AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup