bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

SAPANCA’DA KULAÇLAR BARIŞ İÇİN ATILIYOR

Daha önce ülkemizi Avrupa şampiyonalarında Balkan ve uluslararası yüzme müsabakalarında temsil eden ve başarılar elde ederek yurda dönen kariyerinde 2 Avrupa derecesi 3 Balkan derecesi bulunan milli yüzücü sporcumuz Emre ÖZTÜRK (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanları anmak ve Suriye de devam eden savaşa tepkisiz kalanlara dikkat çekmek amacıyla SAPANCA gölünü boydan boya yüzerek geçmeyi hedefliyor .

SAPANCA’DA KULAÇLAR BARIŞ İÇİN ATILIYOR
SAPANCA’DA KULAÇLAR BARIŞ İÇİN ATILIYOR
Bu içerik 882 kez okundu.

    Bundan öncede uzun mesafe ve maraton yarışlarında ülkemizi temsil eden ve Türkiye de geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Avrupa şampiyonasında 2. Olan Emre Öztürk vücudum bu sporu yapmaya alışkın çok soğuk suda yüzdüm ve bunu başaracağıma inanıyorum dedi.  Sapanca gölü arasında 35,1 kilometrelik parkuru, dalgalar, akıntı ve şiddetli rüzgarla mücadele ederek geçmeye çalışacağını anlatan ÖZTÜRK, "Zor bir parkur olacak. Çünkü Sapanca gölü yüzme açısından Karadeniz kadar zor bir parkur. Başaracağımı umuyorum." dedi.

    KULAÇLARIMI BARIŞ İÇİN ATACAĞIM


    Ülkemizde 15 Temmuz'da bir darbe girişimi yaşandı. Burada İstiklal Savaşı şehitlerimizi, gazilerimizi anmak ve bunun dışında şu an dünyada hala devam eden savaşa tepki çekmek amacıyla bu eylemi gerçekleştireceğim. Türkler her daim barışın elçisi olmuştur bende bunun bir parçası olmak istiyorum. Büyük Türk milleti, darbe yapılacak bir ülke değildir. Biz Türk milleti olarak bu darbeyi püskürttük. Türkiye Cumhuriyeti birdir, hiçbir şekilde bölünmeyecektir. Bu maksatla bu darbeyi püskürten halkımıza kendi adıma teşekkürlerimi sunmak için böyle bir deneme yapacağım. İnşallah başarılı olacağım. Bu kez kulaçlarımı Barış için atacağım." 

 

    "7, 7,5 saat suda kalacağım"

 
     35,1 kilometrelik parkuru yaklaşık 7,5 saatte bitirebileceğini soğuk suyun temposunu biraz düşürebileceğini belirten sporcu deneme esnasında gıda takviyesi alabilecek ancak tekne ile temas sağlayamayacak çünkü kurallar buna müsaade etmiyor dedi bunun yanı sıra en temel gereksinim genelde su oluyor çünkü yüzerken çok sıvı kaybediyoruz katı besini vücut kabul etmiyor dedi   AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”