bizimhendek.com
Advert
Advert

İMAM HATİP OKULUNDAN HARÇLIKLAR HALEP’E

Hendekli Öğrencilerden Duyarlılık Örneği İlçemiz Hendek İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Yunus DOĞAN ve öğretmenleri öncülüğünde Halep halkı için yardım kampanyası düzenlendi..

İMAM HATİP OKULUNDAN HARÇLIKLAR HALEP’E
İMAM HATİP OKULUNDAN HARÇLIKLAR HALEP’E
Bu içerik 395 kez okundu.

Hendekli Öğrencilerden Duyarlılık Örneği

İlçemiz Hendek İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Yunus DOĞAN ve öğretmenleri öncülüğünde Halep halkı için yardım  kampanyası düzenlendi.. Öğrenciler harçlıklarını bağışlayarak, kuru gıda, kıyafet, bot, mont vb. battaniye, çadır gibi barınma malzemeleriyle kampanyaya destek oldu.

Hendek İHO Ailesi Kampanyaya duyarsız kalmadı.

Öğrenciler, öğretmenler ve diğer okul çalışanları kampanyaya duyarsız kalmadı. Kampanya hakkında bilgi veren Okul Müdürü DOĞAN,  Halep’te yaşanan dram bizleri ve öğrencilerimizi çok etkiledi. Halep'teki din kardeşlerimize sadece dualarımızla değil, ekonomik olarak katkı sağlamak için, 29 sınıfımızda, öğretmenlerimizin öncülüğünde yardım kampanyası başlattık. Duyarlılığından dolayı, öğrencilerime, öğretmenlerimiz ile diğer çalışanlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Doğan, "Yapılan yardımların insanların yüreğini ve yüzünü ısıtıp karnını doyuracak. Ecdadımızdan aldığımız mirasla, misafirperverlik ve yardımseverliğimizi Halep'e yaptığınız bu yardımlarla gösterdiniz. Çünkü komşusu aç yatarken, rahat olan bizden değildir. Bizim komşularımızın da aç yatması, bizde derin yaralar açtı" dedi.

 

"Biz Halep'te yaşananlara çok üzüldük"

İzledikleri haberlerden çok etkilendiklerini anlatan öğrenciler, "Biz oradaki arkadaşlarımızın durumuna çok üzüldük ve onlara yardım etmek istedik. Arkadaşlarımızın kimisi biriktirdikleri harçlıklarını bağışlarken, bazıları ise ailesinden isteyerek kampanyaya destek oldu. Arkadaşlarımız her turlu kuru gıda, kıyafet, bot, mont vb. battaniye, çadır gibi barınma malzemelerini okulumuza getirerek hepimiz bir şekilde kampanyaya destek olduk" dedi.

Halep'te yaşanan insanlık dramı ve zulümlerin son bulması için dua edildi.

Duayı Yeni mahalle Camii İmam Hatibi ve okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden Arif TÜRK yaptı. yaptığı dua ile "Müslüman Müslümanın (din) kardeşidir. Ona zulmetmez. Onu düşman eline vermez (himaye eder). Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Her kim bir Müslümanın bir sıkıntısını giderirse Allah da onun (bu iyiliği) sayesinde kıyamet sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir." Hadisini hatırlatarak minik yavruların duyarlılığına teşekkür etti.

Toplanan ayni yardımlar minibüslere doldurularak Halep’e gönderilmek üzere Hendek merkezdeki toplanma merkezine, paralar ise İHH yetkililerine makbuz karşılığı teslim edildi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener “Cumhurbaşkanlığı adaylığım sürüyor” dedi
Akşener “Cumhurbaşkanlığı adaylığım sürüyor” dedi
CHP: Gündemimizde Gül diye bir isim yok
CHP: Gündemimizde Gül diye bir isim yok