2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 30 Aralık 2016, Cuma 14:11 tarihinde eklendi. 324 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Engin Özkoç okudu, CHP'liler tekrarladı: 'Rejim değişiyor'

CHP Milletvekilleri Türkiye genelinde anayasa değişiklik tekfine ilişkin basın açıklaması yaptı. Ankara'daki açıklamayı Sakarya Milletvekili Engin Özkoç okurken, diğer vekiller de tekrar etti
Engin Özkoç okudu, CHP'liler tekrarladı: 'Rejim değişiyor'

Ankara il başkanlığı önünde bir araya gelen CHP'li milletvekillleri Anayasa değişiklik teklifine ilişkin basın açıklaması yaptı. Çok sert ifadelerin yer verilen açıklamayı CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kapalı kapılar ardında kimse duymadan basın olmadan , ekmek aşk meselesi, özgürlük meselesi, Partinin Cumhurbaşkanı adı altında, tek adam rejimini, diktatörlüğü getiriyorlar. Irak'ta Saddam gibi, Libya'da Kaddafi gibi, Suriye'de Esad gibi, Başbakanımız olmayacak. Bakanlarınız olmayacak. Milletvekillerimizin yetkisi olmayacak. Yargı bir adamın emrine girecek. Hiç bir vatandaşın,vatandaş olarak hükmü kalmayacak. Hakkı hukuku kalmayacak. Türkü ile Kürdü ile Lazı, Çerkezi ile Sünni'si Alevi'si ile biz halkız.Bu ülke hepimizin. Vatanımıza sahip çıkmayacak mıyız? Kanla göz yaşımızla kazandığımız eğemenliğe, Meclis'imize sahip çıkmayacak mıyız? Çıkmayacak mısınız? Bugün sahip çıkmazsak, yarın olmayacak. Neden milli egemenliğimizi sorguluyorsunuz? Neden tüm gücü yetkiyi bir kişiye bağlamaktan söz ediyorsunuz? Neden ey Cumhurbaşkanı ? Bizden egemenliğimizi istiyorsun? Sen başkan olmadın diye mi ? Çocuklarımız Suriye'de yakılıyor. Sen başkan olmadın diye mi? Ergenekon'da general yaptığın FETÖ'cüler darbeye kalkışıyor. Sen başkan olmadın diye mi? Dolar aldı başını gidiyor. Sen başkan olmadın diye mi? 100 binlerce insan işsizliğe açlığa mahkum ediliyor. Sen başkan olmadın diye mi? Yeni hapishaneler inşa ediliyor. Sen başkan olmadın diye mi? Askerimiz polisimiz şehit ediliyor. Canlı bombalar kentlerde insanlarımızı katlediyor. Cevap ver. Bu ülkenin vatandaşları sizlerde cevap verin. Geleceğimiz, çocuklarımız için. Vatanımız milletimiz için. Sizler cevap verin. Bu ülkemizin sorunu, bir adamın ülkeyi yönetememesi mi? Yoksa diktatörlük hevesi mi? Yoksa milli egemenliğimiz mi? Yaşasın Türkiye. Yaşasın Cumhuriyetimiz. Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti." 

Türkiye'nin bütün illerinde CHP'liler tarafından eş zamanlı olarak okunan açıklamada özetle,

"Anayasa değişmiyor, rejim değişiyor. Kapalı kapılar ardında kimse duymadan, basın olmadan vekillerimizin sesi, duvarlarda yankılanıyor. Bizi duyun gerçekleri bilmeniz gerekiyor; bu mesele parti meselesi değil. Bu mesele vatan, millet meselesi. Ekmek aş, özgürlük meselesi. Partili Cumhurbaşkanı adı altında tek adam rejimini, diktatörlüğü getiriyorlar" denildi.

 

 

ETİKETLER :
VATANDAŞ - 2016-12-30 19:23:54

sonunda başkan Halk tarafından seçilmeyecekmi sevdirin kendinizi Millete başkan sizden olsun.İzmir milletvekiliniz Türkiyeden ayrılıp Avrupa birliğine girmekten bahsediyor TR 705 PKK cenazelerinde fink atıyor bir diyer millet vekiliniz İranla savaşırsak onlardan yana olacağını söylüyor vs vs size nasıl inanalım onu izah edin.

objektif - 2016-12-30 14:22:31

bu açıklama nedir biliyormusunuz ?

bu açıklama , REİS i direk BAŞKAN ilan etmektir.r

bu açıklama, anayasa değişirse, başkanlık gelirse REİS yüzde bin başkan, bunu itiraf ediyoruz demektir. öyle ya , daha başkan seçilmiş olmamasına rağmen bütün cümlelerini REİS e söylediğine göre öyle ne yapsanız boş, MİLLET in vereceği bir karar vardır milletin aldığı karara saygı duyun.

Diğer Haberler

 mesalegrup