bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

20 BİN ÜYEMİZ VAR, FETÖ BULGUSU YOK

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “Hendek'te Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisi olanların, partimize üyelik müracaatlarının olmadığı apaçık ortadadır” dedi

20 BİN ÜYEMİZ VAR, FETÖ BULGUSU YOK
20 BİN ÜYEMİZ VAR, FETÖ BULGUSU YOK
Bu içerik 1775 kez okundu.

   

SERKAN KÖSE YAZDI

  Ali Kemal Sofu ile gündeme dair konuları değerlendirdik. AK Parti'de 2 dönemdir ilçe başkanlığı yapan Sofu, gündeme dair yönelttiğimiz sorulara, gündem yaratacak tarzda yanıtlar verdi. Partisinde yaklaşan kongre süreciyle ilgili 3. dönem ilçe başkanlığına yeşil ışık yakan Sofu, AK Parti'de farklı gruplar ve bölünme iddialarına ise “Kabul etmiyoruz” diyerek kapı kapattı. Siyasetten, çok tartışılan Hendek Devlet Hastanesi'ne kadar farklı konularda Sofu'dan ses getirecek açıklamalar…

 

AK Parti Hendek'te FETÖ ayıklaması yapıldı mı?

 

   -Tüm üyelerimizi taradık. Suça bulaşmış, FETÖ'den dolayı yargılanan ya da ilişkisi olan her hangi bir üyemiz yok. Bunlar genelde kamuda çalışan memur kesiminden. Yani partiye üyelikleri zaten söz konusu değil. Memuriyet haricinde bu örgüte bulaşan ya da ilişkisi ayyuka çıkmış kişilerin de zaten AK Parti'ye üyelik müracaatlarının olmadığı anlaşılıyor. Kayda değer bir bulgu yok. Şuan 19 bin 700 civarında üyemiz var.

 

Kongreler ertelendi diye biliyoruz. Süreç nedir, tekrar adaylık düşünceniz?

 

-Kongreler 2017 sonuydu. Erken yapılması gündemdeydi. Erteleme yok. Normal sürece çekildi. Günü geldiğinde kongreler yapılacaktır. Görevimizin başındayız. Genel merkez ve teşkilatımız uygun görürse, göreve devam edeceğiz.

 

Peki ya belediye başkan adaylığı, epey talip çıkacak gibi?

 

    -Şuan herkes görevinin başında. Zaten ülke gündeminde önemli konular var. Mesela referandumla ülkenin önünü açmak gibi.  Yine sınır içi ve sınır ötesi faaliyetler var. Bunların dışındaki tüm konular suni gündemdir. İki yıl sonrası için konuşmak erken. Yeri zamanı geldiğinde herkes değerlendirmesini yapar. İstişareler, temayüller sonrası genel merkezin işaret ettiği isimle yarışı sürdürürüz.

 

Hendek'te partide farklı gruplardan söz ediliyor. Mesela 5 parçaya bölündü gibi yorumlara ne diyorsunuz?

 

    -AK Parti içinde bölünme mümkün değil. Büyük bir kitle partisiyiz. Hendek'te 20 bin üyesi, yüzde 68 oy oranı olan büyük bir teşkilatız. Partimizde kesinlikle şucu-bucu diye bir bölünme söz konusu değildir. Partimize ve ilçemize hizmet etmiş, emeği geçmiş abilerimiz arkadaşlarımız var. İsmi bilinen ya da öne çıkan birçok isim var. Bu isimlerin tanınıyor ve biliniyor olması partinin bölünmesi anlamına gelmez. Teşkilatımız benim ilçe başkanlığımdan önce 10 yıl, bizimle beraber son 5 yılda birlik ve beraberliğini devam ettirmektedir. Herkes görev ve sorumluluğunun bilincindedir. Böyle bir bölünme söylemini kabul etmiyoruz.

 

Olası referandumda beklediğiniz daha doğrusu hedeflenen oy nedir?

 

-     -Yüzde 80 hedefinden bahsedilebilir. 1 Kasım sonuçlarına dayanarak. AK Parti fire vermez. MHP'nin de 1 Kasım'da yüzde 13'lük oyu var. AK Parti, referandumda milletin menfaatine olan ve kültürüyle, özüyle uyum sağlayan yeni sisteme bütünüyle 'Evet' der. MHP'li hemşerilerimizin de destek olacaklarını umuyoruz.

 

Hastanede neler oluyor, Başhekimin durumu?

 

     -Hastanemiz fiziki yapısıyla son derece modern. Mevcut personeliyle de halkımıza en iyi hizmeti verme gayreti var. Merkezdeki eski hastane şartlarına göre fiziki imkanların yanında kadro yönüyle de eskisiyle kıyaslanamayacak boyutta iyi konumda hastanemiz. Hastane aleyhine yapılan birçok haberin abartılarak ve siyasete yönelik malzeme olarak kullanıldığını düşünüyoruz. İlçemizde görev yapan doktorların her biri alanında uzman ve gayretli şekilde görevlerini yerine getirdiklerini takip ediyoruz. Bazı ferdi eksiklikler ve hataların hastanenin geneline fatura edilmesini doğru bulmuyoruz.

 

Ya eksik branşlar?

 

    -Sadece geçen Kasım ayında 440 cerrahi operasyon yapıldı. 283 personelimizle hastanemiz hizmet vermektedir. Eksik doktor kadroları ile ilgili çalışmalar var. Hafta 3 gün Kardiyoloji doktoru poliklinik yapacak. Palyatif yoğun bakım dolu. Normal yoğun bakıma da hasta kabulü var. Nöroloji için de kurum içi naklen atamalara kadroyu açtırdık. Tercih bekliyoruz. En büyük ihtiyaç kadın bir kadın doğum doktoruydu. Biz bu branş için 5 yıldır azami gayret sarf ettik. Nihayet amacımıza ulaştık. Bir özel hastaneden tecrübeli bir doktoru istifa ettirerek ilçemiz hastanesinde görevlendirilmek üzere atamasını sağladık. Yeni yılla birlikte Hendek'te artık kadın doğum uzmanı olarak kadın doktorumuz göreve başlamış olacak. Bu müjdeyi de vermiş olalım.

 

Başhekimin durumu, değişim ne zaman olacak?

 

     -Hastane yönetimi ile alakalı olarak ilçemizin tanınmış doktorlarından cefakâr ve fedakâr Sedat Aydın hocamızla başhekimlik sözleşmesi imzalandı. Ankara'dan onay çıkar çıkmaz değişim olacak. Tabi biz Sedat Hoca olunca, kamuoyunun genel bir talebi de vardı. Önemli olan vatandaşın talebi ve memnuniyetidir. Sedat Hoca'nın hastanemiz ve yönetimi ile daha iyi iletişim kuracağını düşünüyoruz.

 

    Hendek Belediyesi'nin Hendek halkını soyduğu iddiaları var. İnşaat harçları ile ilgili. Siz sessiz kaldınız bu konuda?

 

    -Zamanından beri, yani önceki belediye başkanımız döneminden bu yana inşaat ruhsat harçlarının yüksek olduğu doğrudur. Bizde zaman zaman gerekli düzenlemelerin yapılarak diğer ilçelerinde ortalamaları göz önünde tutularak değer tespitlerinin yapılması gerektiğini dile getirdik. Hem önceki belediye başkanımıza hem de yeni belediye başkanımıza bunu iletmişizdir. Takdir ve karar neticede belediye başkanımız ve meclis üyelerimizindir.

    Son paragrafı size bırakıyorum, soru yok. İlave etmek istediğiniz?

-Beş yıldır delegelerimizin teveccühü, genel merkezimizin onayı ile kutsal bildiğimiz bu görevi partimize, kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, genel başkanımıza ve partimize gönül verip canla başla çalışan kahramanlarımıza yakışır bir şekilde yapmanın gayretindeyiz. Bizden kaynaklı bir eksiklik ve eleştiri gelmemesinin telaşı içerisinde hem görevimizi yapmanın hem de halkımızın dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Kırıcı ve hakaretvari olmadığı sürece her türlü eleştiriye ya da eksiklerimizin söylenmesine açığız. Gerekli dersleri çıkararak kendimizi yenileyerek hemşerilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Tüm hemşerilerimizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM