bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

YENİ YILIN İLK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

2017 yılının ilk Belediye meclis toplantısı Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında toplandı. Meclisin mevcut 5 gündem maddesine 3 gündem maddesi ilave edildi.

YENİ YILIN İLK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
YENİ YILIN İLK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Bu içerik 800 kez okundu.

 

   Terör bir kez daha lanetlendi 

   Meclisin açılış konuşmasını yapan  meclis başkanı İrfan Püsküllü, 2017 yılının 2016 yılından daha iyi olması dileklerinde bulunarak yeni yılın ilk dakikalarında meydan gelen terör olayını kınadı ve ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.  MHP grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır, gündem maddelerinden ikisi üzerinde konuşma yaptı ve önerisini sundu. Bahadır, konuşmasına ülkemizin başına bela edilmek istenen terör olaylarının son bulmasını isteyerek teröre lanet okuduklarını ifade etti.

   Muhtar istedi  meclis komisyona havale etti

    Bahadır, gündem ile  ilgili söz aldığı konuşmasında gündemin 2 ve 3. Maddeleri hakkında konuştu. Bahadır, Hendek Belediyesinde 2017 yılı içerisinde Hendek Belediyesinde çalışacak olan sözleşmeli personellerin isimlerinin ve görevlerinin kendilerine verilmesini istedi. Üçüncü gündem maddesi ile de satılması gündeme gelen Karadere mahallesindeki 700 m2 arsanın gelişmeye müsait olan mahallede ileriki dönemlerde gerek okulun gerekse PTT’nin genişleyebileceğine dikkat çekerek; “ bu yerin satış işleminin iptali  mahalle adına bir kazanç olacaktır” diyerek   maddenin komisyona havale edilmesini istedi. Bu istek meclis başkanı Püsküllü tarafından da destek gördü ve maddenin komisyona havalesi oy çoğunluğu ile geçti. Meclis başkanı Püsküllü; Hendek Belediyesinin yeni mahalle statüsüne giren mahallelerde bulunan arsaların satışına ihtiyacı bulunmadığının altını çizerek; “ gündemimizdeki bu madde mahalle muhtarımızın isteği ile meclisimize gelmiştir” diyerek konuya açıklık getirdi.

    Denetim komisyonu

   Gündemin  ilk maddesi olan 2017 yılında Hendek Belediyesinde görev yapacak Denetim Komisyonuna üye seçiminin oylanması ile başlandı. Yapılan  gizli oylamada Ak partiden İsmail Albayrak, Bilal Deniz  ve MHP gurubundan Haşim Oturak 23’er oyla denetim komisyonu üyeliğine seçildiler.

   HİMPAŞ’ın teminat mektubu kullanmasına MHP sıcak bakmadı ve RED verdi.

    Gündemin en sıcak maddesi olan HİMPAŞ şirketinin bankalardan teminat mektubu kullanabilmesi maddesine MHP grubu top yekün hayır derken madde Ak partili meclis üyelerinin oy çokluğu ile geçti. Gündemin diğer maddeleri ise meclis üyesi Cengiz Şişman’ın red ve çekimser oyu hariç meclis çoğunluğunun onayı ile gerçekleşti.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM