Başkan Püsküllü personeliyle bir araya geldi
Şampiyona ilk tören okulunda yapıldı
Hendek Sanat Merkezi kursları başladı
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ALARM ZİLLERİ!...
Bu haber 05 Ocak 2017, Perşembe 18:20 tarihinde eklendi. 3368 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESKİ BAKAN ERCAN’DAN SİTEM DOLU SÖZLER

1995 yılında gündeme gelen caminin inşaatı öncesinde kendisine ait arsayı vermek sureti ile cami inşaatının başlanmasına vesile olan Hendek’in yetiştirdiği önemli siyasetçilerden eski Devlet bakanı Nevzat Ercan’ı telefonla arayarak isim değişikliği konusunda görüşlerini aldık. Ercan, İsim değişikliği olayını yeni duyduğunu belirterek sitemini dile getirdi.
ESKİ BAKAN ERCAN’DAN SİTEM DOLU SÖZLER      

Ercan şunları söyledi:  “ Ne yapalım değiştirmişlerse değiştirmişler. Birilerinin adını dağlara taşlara veriyorlar. Allah indinde de değiştirecekler mi yani, biz hayır yaptık. Bize olan husumet ne onu anlayamıyorum. Allah ıslah etsin. Yine de iyiliklerini isterim, iyi olsunlar, onlar mutlu olsunlar. O öyle kalır mı? Onların dedikleri gibi olur mu? Bakacağız bakalım. Birilerinin mahallede, sokakta, caddede ismi var. Dernek yönetimi böyle bir karar almış onların böyle bir yetkileri de yok. Ben demedim ki benim ismimi verin diye.

    Bu yapılan yakışmadı

    Şimdi 20 senedir o isim orada duruyor. Allah’ın indin den de mi indirecekler?  Allah inşallah kabul eder onu da Allah bilir. Bu nasıl insanlık onu anlayamadım. Herkes yine de iyi olsun mutlu olsun. Her dernek yönetimi değişince böyle mi olacak? Benim kalbimi kırdıktan sonra namaz mı kılacak onu değiştirenler? Ben buna müstehak değilim. Bu memlekete hizmet etmiş bir insanım. Etmemiş diyenlerde olur onlara da saygı duyarım. Ama bu yapılan yakışmadı. Söyleyecek bir şey bulamıyorum.”   AHMET ÇİLECİ-HENDEK

ETİKETLER :
murat - 2017-01-07 11:13:53

bencede bu yanlıştan dönülmeli muhtar kme sormuşta bunu teklif etmiş başka yapacak bir şey yokta isim degişikligimi önemli lütfen eski degerlere saygı duyalım ve sahiplenelim.

saime kucuk - 2017-01-06 16:42:22

Sayın Nevzat Ercan,cami isminden sonra yerini satma, yıkma, altına market üstüne cami kurma herşey olabilir. Ben sizin sitem var başlığını görünce, başka birşey sandım.

Ülkenin adını ve yönetimini değiştiriyorlar, bu sizin bu konudada mücadeleyr başlamanız için bir gizli mesaj aslında. Yine ben sizin yerinize olsam, yasal işlem ne ise onu yaparım.Aç gözleri olan ve o ismi ve vatanın üstündeki kötü niyetli ellerin sahiplerinin gözünü toprak doyurusun. Oyunları ayaklarina dolasın.

Metin ERGÜL - 2017-01-06 13:39:16

Cami derneği yaptığı bu yanlıştan hemen dönmeli ve bakanımız nevzat Ercan bey den özür dileyip gönlünü almalıdır.

ali - 2017-01-06 11:02:13

Bunu yapanlar hendeklilerden derhal özür dilemelidirler.Yapılan millete ihanettir.Tarihe saygısızlıktır.Biz böylemi tarihimize saygılı olacağız.Yazıklar olsun.

hayri - 2017-01-06 10:59:15

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse bu isim değişikliğini doğru bulmuyoruz.Bakın ta imparatorluktan gelen 300-500 senelik camilerimizin isimleri hiç değişmemiş.Biz böylemi tarihimize sahip çıkacağız.

Bu caminin ismi tayyip erdoğanın bir akrabasının ismi olsaydı acaba ozamanda değiştirirlermiydi.birde bu yönden bakalım. Yazığımı kimse partizanlık yapıyorsun diye düşünmesin bir gerçeği yazıyorum.

Diğer Haberler

 mesalegrup