bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

TASVİP ETMİYORUM İki gündür basında ve sosyal medyada dile getirilen ilçemiz Yeni mahallede hizmet veren Mehmet Ercan camisinin isim değişikliğinin hiçbir şekilde tasvip edilemeyeceğinin altını çizen eski milletvekili Ali İnci, bunun kabul edilemez olduğuna dikkat çekti.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Bu içerik 2714 kez okundu.

   

     lçemizdeki bir çok eserin altında onun imzası vardır

    İnci, gazetemize yaptığı açıklamasında Hendek ilçesinin çok değerli devlet adamları yetiştirdiğine vurgu yaparak; “ sayın Nevzat Ercan ilçemizin yetiştirdiği değerli bir siyasetçi ve devlet adamıdır. Başta ülkemize, bölgemize ve ilçemize çok değerli hizmetleri vardır. Bugün Hendekte çeşmelerimizden  rahatlıkla suyumuzu içebiliyorsak, kültür elçisi çocuklarımıza Üniversitemizde eğitim veriyorsak, ilçemizde bugün işsizlik çözülmüş, her eve aş giriyorsa tüm bu yatırımların altında Nevzat abimizin imzası vardır, emeği vardır bunlar yok sayılamaz yok sayanları da Hendek halkı affetmez” diyerek eski bakan Nevzat Ercan’a sahip çıktı.

     Herkese kapısını açmış mümtaz insan

    Herkese kapısını açmış olan ilçemizin yetiştirdiği ender ve mümtaz insan Nevzat Ercan, o caminin yapılması aşamasında babasına ait arsayı cami yapılması adına bağışlamış bunun karşılığında da hiçbir isteği olmamıştır. Ancak o dönemin cami derneğinin kurucu üyeleri  bir jest yaparak caminin ismini  eski bakanımız Nevzat Ercan’ın  rahmetli babasının ismini vermişlerdir. 20 yıldır bu isimle hizmet veren camimizin isminin her ne sebeple olursa olsun değiştirilmesi kabul edilemez. İsim değişikliğine müdahil olanlar her kimler ise yeni bir cami yapsınlar istedikleri isimi versinler” diyerek yapılanı onaylamadığını ve çok üzüldüğünü ifade etti.  AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM