bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN VEKİLİ ŞENAY SAKAL, “BU YAPILAN CEMAAT ARASINA FİTNE SOKMAKLA EŞDEĞERDİR”

İlçemiz Yeni mahallede 20 yıldır hizmet veren Mehmet Ercan camimizin isminin değiştirilmesini asla ve kat’a kabul etmiyoruz çıkışında bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şenay Sakal, yapılanın yanlışlığına dikkat çekti.

BAŞKAN VEKİLİ ŞENAY SAKAL,  “BU YAPILAN CEMAAT  ARASINA  FİTNE  SOKMAKLA EŞDEĞERDİR”
BAŞKAN VEKİLİ ŞENAY SAKAL,  “BU YAPILAN CEMAAT  ARASINA  FİTNE  SOKMAKLA EŞDEĞERDİR”
Bu içerik 1879 kez okundu.

 

 

    Sakal, şunları kaydetti: “Kurucu dernek yönetimi tarafından verilen ismin 20 yıl sonra değiştirilmesinin altındaki nedeni anlamakta güçlük çekiyorum. Böylesi bir girişim cami cemaatini ötekileştirmeye , ilçemizde var olan kardeşliğimize vurulan bir darbedir, içimize sokulan bir nifaktır.   İlçenin geçmiş siyasi tarihini bilmeyen kişiler tarafından yapıldığına inanmak istediğim bu isim değişikliği karşısında suskun kalmak, bana ne demek bizim kültürümüze, ahlaki  ve insani değerlerimize sığmaz.

    Konuyu öğrendiğim anda bir Hendekli olarak hicap duydum üzüldüm. Bizler ilçemize bir şeyler verme gayretinde iken, ilçemize hizmetlerde bulunmuş gerek siyasetçi, gerek iş adamı ve değişik meslek guruplarında bulunan değerlerimizi onurlandırmak, yüceltmek adına onlara fahri hemşerilik beratları verir bağrımıza basarken ilçemizde yaşadığımız bu durum bizleri hüsrana sevk etti.

    Bugün ilçemiz Marmara bölgesindeki ilçeler arasında gelişmişlik, kültürel zenginlik, eğitim, sanayileşme dallarında ön saflarda yer alıyorsa ki alıyor, bu başarıların ardında gizli kahramanlar vardır ve ilçemizin yetiştirdiği değerli ve kadirşinas eski devlet bakanımız sayın Nevzat Ercan’dır.

    Ne sebeple olursa olsun bu isim değişikliği başta Nevzat abimiz olmak üzere hepimizi rencide etmiştir. Umarım kısa zamanda yapılan bu yanlıştan dönülür” diyerek, “ Hendek ilçesinin yıllardır sürdüre geldiği kardeşliğine zarar verecek bu tür  girişimler ilçemize yapılacak en büyük kötülüktür.”dedi.   AHMET ÇİLECİ-HENDEK 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
İYİ PARTİDE YAPRAK DÖKÜMÜ
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
KUZEYLİ İNŞAATIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR SOFRASI PROGRAMINA YOĞUN KATILIM