Başkan Püsküllü personeliyle bir araya geldi
Şampiyona ilk tören okulunda yapıldı
Hendek Sanat Merkezi kursları başladı
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ALARM ZİLLERİ!...
Bu haber 06 Ocak 2017, Cuma 10:18 tarihinde eklendi. 1743 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN VEKİLİ ŞENAY SAKAL, “BU YAPILAN CEMAAT ARASINA FİTNE SOKMAKLA EŞDEĞERDİR”

İlçemiz Yeni mahallede 20 yıldır hizmet veren Mehmet Ercan camimizin isminin değiştirilmesini asla ve kat’a kabul etmiyoruz çıkışında bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şenay Sakal, yapılanın yanlışlığına dikkat çekti.
   BAŞKAN VEKİLİ ŞENAY SAKAL,  “BU YAPILAN CEMAAT  ARASINA  FİTNE  SOKMAKLA EŞDEĞERDİR”  

 

    Sakal, şunları kaydetti: “Kurucu dernek yönetimi tarafından verilen ismin 20 yıl sonra değiştirilmesinin altındaki nedeni anlamakta güçlük çekiyorum. Böylesi bir girişim cami cemaatini ötekileştirmeye , ilçemizde var olan kardeşliğimize vurulan bir darbedir, içimize sokulan bir nifaktır.   İlçenin geçmiş siyasi tarihini bilmeyen kişiler tarafından yapıldığına inanmak istediğim bu isim değişikliği karşısında suskun kalmak, bana ne demek bizim kültürümüze, ahlaki  ve insani değerlerimize sığmaz.

    Konuyu öğrendiğim anda bir Hendekli olarak hicap duydum üzüldüm. Bizler ilçemize bir şeyler verme gayretinde iken, ilçemize hizmetlerde bulunmuş gerek siyasetçi, gerek iş adamı ve değişik meslek guruplarında bulunan değerlerimizi onurlandırmak, yüceltmek adına onlara fahri hemşerilik beratları verir bağrımıza basarken ilçemizde yaşadığımız bu durum bizleri hüsrana sevk etti.

    Bugün ilçemiz Marmara bölgesindeki ilçeler arasında gelişmişlik, kültürel zenginlik, eğitim, sanayileşme dallarında ön saflarda yer alıyorsa ki alıyor, bu başarıların ardında gizli kahramanlar vardır ve ilçemizin yetiştirdiği değerli ve kadirşinas eski devlet bakanımız sayın Nevzat Ercan’dır.

    Ne sebeple olursa olsun bu isim değişikliği başta Nevzat abimiz olmak üzere hepimizi rencide etmiştir. Umarım kısa zamanda yapılan bu yanlıştan dönülür” diyerek, “ Hendek ilçesinin yıllardır sürdüre geldiği kardeşliğine zarar verecek bu tür  girişimler ilçemize yapılacak en büyük kötülüktür.”dedi.   AHMET ÇİLECİ-HENDEK 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup