CHP’nin Hendek Kongresi de 2 Aralık’ta
ULUSLAR ARASI KARATE TURNUVASINDAN HABER VAR
Şampiyonlarımızı bağrımıza bastık
Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyoruz
Bu haber 06 Ocak 2017, Cuma 16:28 tarihinde eklendi. 3326 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEPKİ DİNMİYOR. İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE BİR ELEŞTİRİDE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN GELDİ

Hendek Sivil Toplum Kuruluşlarından Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Hendek Berberler ve Kuaförler Odası başkanları yapılan bu girişimin kabul edilemez olduğunu ifade ederek “YAPILAN HAKARETTİR, İHANETTİR dediler.
     TEPKİ DİNMİYOR. İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE BİR ELEŞTİRİDE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN GELDİ
 
 “İlçemiz Yeni mahallede 20 yıldır Mehmet Ercan adı ile cemaatle bütünleşmiş camimizin isminin Yenimahalle muhtarlığı ve cami derneği  yöneticilerinin aldıkları karar doğrultusunda isim değişikliğine gitmeleri ilçemize ve ilçemizin değerli evladı , abimiz, siyaset adamı sayın Nevzat Ercan’a hakaret olarak addediyoruz. 
“Hendek ilçemizin Türk siyaset hayatına  kazandırdığı değerli insan sayın Nevzat Ercan, ilçemize Eğitim Fakültesi, zamanın Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’i bizzat ilçemize getirmek sureti ile 2. OSB’nin  kurulması, bugün çeşmelerimizden güvenle içtiğimiz  suyumuzda,  bir sağlık ocağı görümünde olan eski hastanemizin kapasitesinin  25 kişilik hastane binasının yapılmasında,  kısacası ilçemizin kabuğunu kırmasına vesile olan yatırımların ilçemize kazandırılmasında büyük emeği vardır inkar edilemez. Böylesine mümtaz bir evladımızı yok saymak hiç kimsenin  haddi değildir. Hendek her zaman evladına sahip çıkmıştır ve bu yazılı olmayan kural  aynı şekilde nesilden nesile devam edecektir.  Aklı evvel  birilerinin bir şey yaptım düşüncesi ile yaptıkları  bu isim değişikliği Nevzat abimize bir hakarettir, ihanettir. Bunu kabul edebilmemiz mümkün değil. 
     Bizler Hendek sivil toplum örgütü temsilcileri olarak yapılan bu yanlışlığın en kısa sürede düzeltilmesi yönünde adım atılmasını bekliyor ve bu işin takipçisi olacağımızı da kamuoyuna ilan ediyoruz.”
Mehmet Demirel-Cemil Varlıca-Vahdet Çilek
 
AHMET ÇİLECİ-HENDEK
 
ETİKETLER :
haluk - 2017-01-08 10:51:16
Ey muhtar efendi.Bu caminin ismi cumhurbaşkanımız tayyip erdoğan'nın bir akrabasının yada tanıdığının bir ismi olsaydı acaba değiştirirmiydin.Bunu millete açıkla.Doğru konuşmak gerekirse buna cesaret edeni animallah diri diri mezara gömerlerdi.Yanlış ise yanlış desinler.Hodri meydan.
hayri - 2017-01-08 10:46:23
İsim değişikliğini yapmak milletin tarihi ile oynamak demektir.Bunlar tarihine böylemi sahip çıkacaklar.Yazıklar olsun.Yapılan milletin tarihine ihanetliktir.Başka bir şey demiyoruz.Hatadan dönüp millet tarafından bilinen isme sahip çıkın.Nokta.
İsmail öztürk - 2017-01-06 23:00:08

Çok ayıp olmuş hayrın hayırseverliğin karşılığı bu olmamalıydı. Nevzat Ercan ismi Hendek devlet hastanesine verilsin... bence ıhaneti bu şekilde temizlemiş oluruz

Özkan Cömert - 2017-01-06 18:46:21
sayın baskanların tepkısıne aynen katılıyorum sayın ıskefıyelı abımızın aldıgı bu karadan donecegıne ınanıyoum.memleketımıze bu kadar buyuk hızmetlerı olan sayın bakanımızın camı yapılsındıye verdıgı topraklarda yapılan bu ıbadethaneye eskı kımlıgının verılmesını nrıca edıyorum
Diğer Haberler

 mesalegrup