bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

ADA POSTASI GENEL YAYIN MÜDÜRÜ HABERİ BÖYLE GÖRDÜ

Adapostası genel yayın müdürü Güven Hasbaş, atasözlerimize atıfta bulunarak; "dost yüze düşman ayağa bakar, bizim muhtar nereye bakar? diye sordu.

ADA POSTASI GENEL YAYIN MÜDÜRÜ HABERİ BÖYLE GÖRDÜ
ADA POSTASI GENEL YAYIN MÜDÜRÜ HABERİ BÖYLE GÖRDÜ
Bu içerik 1397 kez okundu.

Ercan’a yapılan saygısızlık

Hendek Yenimahalle’de ki Mehmet Ercan Camii’nin adının değiştirilmesi haberini Mehmet Kavis aracılığıyla ilk gündeme getiren biz olduk. İlk haberi biz yaptık demek hoşumuza gitmese de Mehmet Kavis’e duyarlılığından dolayı hakkını teslim etmek için kendimizle başlamak istedim.

Yıllarını Sakarya’da siyasete adamış, bakanlıklar yapmış bir isim cami ihtiyacı var denilince arsa bağışlamış. Arsa jestine karşılık, ilçe halkı veya mahalleli Bakan Ercan’ı onure etmek için caminin adının Mehmet Ercan olmasına karar vermişler.

Yıllar sonra birileri çıkıp isim değişikliği yapmış. Caminin adını değiştirenlerin kime yaranmaya çalıştıklarını bilmiyorum. İsim değişikliğinin yanlış olduğunu söyleyenleri eleştiren Muhtar İskefiyeli’nin niyetinin ne olduğunu da anlayamadım. Caminin adı değiştirilerek nereye varılmak isteniyor?

Nevzat Ercan’a saygısızlık yapılmasının kime ne yarar sağladığını veya sağlayacağını kestirmeye çalışıyorum. Birileri kraldan çok kralcı olmak istiyorsa bunu başka mecralarda denemeli...

Konuyu çok uzatmayacağım. Bugün üç-beş kişiyi mutlu etmek için Nevzat Ercan’a saygısızlık yapanlar bilmeli ki yarın kendileri aynı muameleyi görecekler. Caminin adından dolayı siyasete malzeme olduğunu düşünenler, yaptıklarıyla siyasetin mezesi olduklarını görmüşlerdir umarım.

Unutmadan…Muhtar İskefiyeli’nin “pantolonunun düğmesini ilikleyemeyen siyasiler..” sözlerinin ardından aklıma bir atasözü geldi. Dost başa düşman ayağa bakar. Bizim muhtar nereye bakar?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”