CHP’nin Hendek Kongresi de 2 Aralık’ta
ULUSLAR ARASI KARATE TURNUVASINDAN HABER VAR
Şampiyonlarımızı bağrımıza bastık
Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyoruz
Bu haber 09 Ocak 2017, Pazartesi 10:54 tarihinde eklendi. 1226 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADA POSTASI GENEL YAYIN MÜDÜRÜ HABERİ BÖYLE GÖRDÜ

Adapostası genel yayın müdürü Güven Hasbaş, atasözlerimize atıfta bulunarak; "dost yüze düşman ayağa bakar, bizim muhtar nereye bakar? diye sordu.
ADA POSTASI GENEL YAYIN MÜDÜRÜ HABERİ BÖYLE GÖRDÜ

Ercan’a yapılan saygısızlık

Hendek Yenimahalle’de ki Mehmet Ercan Camii’nin adının değiştirilmesi haberini Mehmet Kavis aracılığıyla ilk gündeme getiren biz olduk. İlk haberi biz yaptık demek hoşumuza gitmese de Mehmet Kavis’e duyarlılığından dolayı hakkını teslim etmek için kendimizle başlamak istedim.

Yıllarını Sakarya’da siyasete adamış, bakanlıklar yapmış bir isim cami ihtiyacı var denilince arsa bağışlamış. Arsa jestine karşılık, ilçe halkı veya mahalleli Bakan Ercan’ı onure etmek için caminin adının Mehmet Ercan olmasına karar vermişler.

Yıllar sonra birileri çıkıp isim değişikliği yapmış. Caminin adını değiştirenlerin kime yaranmaya çalıştıklarını bilmiyorum. İsim değişikliğinin yanlış olduğunu söyleyenleri eleştiren Muhtar İskefiyeli’nin niyetinin ne olduğunu da anlayamadım. Caminin adı değiştirilerek nereye varılmak isteniyor?

Nevzat Ercan’a saygısızlık yapılmasının kime ne yarar sağladığını veya sağlayacağını kestirmeye çalışıyorum. Birileri kraldan çok kralcı olmak istiyorsa bunu başka mecralarda denemeli...

Konuyu çok uzatmayacağım. Bugün üç-beş kişiyi mutlu etmek için Nevzat Ercan’a saygısızlık yapanlar bilmeli ki yarın kendileri aynı muameleyi görecekler. Caminin adından dolayı siyasete malzeme olduğunu düşünenler, yaptıklarıyla siyasetin mezesi olduklarını görmüşlerdir umarım.

Unutmadan…Muhtar İskefiyeli’nin “pantolonunun düğmesini ilikleyemeyen siyasiler..” sözlerinin ardından aklıma bir atasözü geldi. Dost başa düşman ayağa bakar. Bizim muhtar nereye bakar?

ETİKETLER :
eyup ocak - 2017-01-09 11:29:23

Bence bu konu artik muhtarin meydan okumasiyla baska bi boyut kazandi hayir yapanin yardim edenin ozendirilmesi gerekirken ve bu yardimi hendegin yetistirdigi onemli bir buyugumuzun babasinin ismi olunca hendek ayaga kalkti ve cok buyuk yepki gosterdi. Artik muftuluk ismi tekrar geri getirildigi duyurmasi lazim ve sadece 25 dernek uyesi ve muhtar sikayetci eski isimden. Ali incinin dedigi gibi isteyenler yerlerini bagislasinlar istedigi ismi versinler

Hendekli - 2017-01-09 11:13:44
belli olmuyormu?
Diğer Haberler

 mesalegrup