bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Büyükşehir’den bir iyi bir de kötü haber

Uludere İçmesuyu İnşaatı ve Arıtma Tesisi için toplamda 5 milyon 500 bin liralık yatırımın önü açıldı. Hendek’te 35 yıldır faaliyet gösteren Demantaş Fabrikası ise itirazlara rağmen konut alanına giriyor.

Büyükşehir’den bir iyi bir de kötü haber
Büyükşehir’den bir iyi bir de kötü haber
Bu içerik 1355 kez okundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin bugün yapılan oturumunda Hendek’i ilgilendiren 3 madde de ele alındı. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin yönettiği oturumda, MHP Grubu adına Erkal Etçioğlu ve Hüdaverdi Bahadır söz aldı.

ETÇİOĞLU: BURADA 25 KİŞİ ÇALIŞIYOR

MHP’li Etçioğlu, “Hendek’te bir alan var, konuta açılacak. Köşede Demantaş adlı bir fabrika var. 25 kişinin çalıştığı fabrikanın konut alanına çevrilmesi yanlış. Sanayi üzerinde. İstimlak edecekseniz başka. Ama böyle olmaz. Şimdi yapalım, sonra düzeltiriz olmaz. Bu kararlar önemli ve sorumluluk ister. Maddeyi geri çekin. MHP olarak ret vereceğiz” ifadelerini kullandı. Bu karşılık fabrika sahibinin itirazının reddi yönünde meclise gelen komisyon kararı, AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi. Böylelikle fabrikanın kapatılması ve yerinin imara açılmasının önünde yargı kararı dışında engel kalmadı.

BAHADIR MUHTELİF YERLERİ SORDU

MHP’li Bahadır ise, gündeme dair SASKİ tarafından muhtelif mahallelere yapılması planlanan içmesuyu ve altyapı yatırımlarında Akyazı Altındere ile Hendek Çamlıca, Nuriye ve Başpınar (Demirkapı) mahallelerinin olup-olmadığını sordu. Bahadır, “Üç yıldır gündeme getiriyoruz. Onca yatırım var, teşekkür ediyoruz ama gönül ister ki; bu mahallelerin kanalizasyon sorunu da bitsin” dedi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in, söz konusu yatırımların bu mahalleleri de kapsayacağını ifade ettiği öğrenildi.  Bu arada Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Altındere’yi gündeme taşıdığı için Bahadır’a teşekkür etti.

SASKİ’DEN İSALE VE ARITMA HAMLESİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Hendek’e yapacağı 2 önemli yatırım ise AK Parti ve MHP gruplarının oy ittifakıyla meclisten geçti. Buna göre SASKİ, Uludere üzerinde 2 milyon 500 bin TL maliyetle içme suyu 1. kısım inşaatını tamamlayacak.  Yine Uludere içme suyu arıtma tesisinin de 3 milyon liraya maledilmesi planlanıyor. Her iki yatırım için İller Bankası’ndan kredi kullanılacak. Toplamda 5 milyon 500 bin lirayı bulacak çalışmalar için de Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verildi.  Serkan KÖSE

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
T.İ.M. 29 Haziran'da sinemalarda
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ POTANSİYELİ GENÇ NÜFUSTUR”