CHP’nin Hendek Kongresi de 2 Aralık’ta
ULUSLAR ARASI KARATE TURNUVASINDAN HABER VAR
Şampiyonlarımızı bağrımıza bastık
Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyoruz
Bu haber 09 Ocak 2017, Pazartesi 17:20 tarihinde eklendi. 357 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tosun; Basın Çalışanlarının bayramını kutladı

Ak Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun, '10 Ocak Basın Çalışanları Bayramını' kutladı.
 Tosun; Basın Çalışanlarının bayramını kutladı

Emine Kavakçı Tosun 10 Ocak Basın Çalışanları Basın Bayramını kutlayarak şunları söyledi:
“Gazetecilik mesleği demokrasinin vazgeçilmez unsuru ve temel taşlarından biri olmakla birlikte, zor şartlarda yapılan, fedakarlık isteyen, önemli bir meslektir.

Başlıca görevleri doğru ve zamanında bilgi almak ve aldığı bilgileri halka aktarmak olan basın çalışanları, aynı zamanda kamu yararına da hizmet vermekte halkımızın sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadırlar.

Bu duygularla, 56. yılı kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, mesleki ahlak ve ilkelere sahip, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini yerine getiren basın emektarlarının günlerini kutlar, saygılar sunarım. Ebediyete intikal edenlere ise Allah'tan rahmet dilerim.'

ETİKETLER :
Dobra Dobra - 2017-01-11 14:33:19

Ülkemizde bir rejim değişikliği ve tek adam vesayetine yönelik olarak AKP tarafından hazırlanan 18 maddelik anayasa değişikliğinin T.B.M.M.’ndeki görüşmelerini meclis TV’den yayınlatmayan bir zihniyetin Basın çalışanları bayramını kutlaması kadar trajikomik bir şey olamaz.

Halkın haber alma hakkına engel oluyorsunuz. Yandaş penguenci kanallarınız ise ülkemizin geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir konu ile ilgili haberleri halka ulaştırmak yerine, kar kış manzaraları, giysi, yemek ve evlendirme gibi saçma sapan programları yayımlamaktadır.

Yandaş olmayan Halk TV ve Ulusal Kanal gibi kahraman kanallar ise bin bir güçlükle halkın haber alma hakkını yerine getirmek için fedakarca çalışmaktadır. Biz halk olarak asıl, bu rezaletlerin yaşandığı ortamda; fedakar ve cefakar olarak çalışan kahraman basın mensuplarının bayramını kutluyoruz.

Halkın haber alma hakkını hiçe sayan penguenci medyanın değil…

Kemaliyeli - 2017-01-11 11:10:46

Basın çalışanları bayram yapmıyor ki...! Basın çalışanlarının neyini kutluyorsun? Düşünce, ifade ve haber alma gibi temel insan hak ve özgürlüklerinin desteklenmesinin hukuk devletinin olmazsa olmaz sorumluluklarından olduğunu da bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

“FETÖ” ile mücadelenin amacı dışına çıkarılarak toplumsal muhalefeti sindirme operasyonuna dönüştüğünü de belirtmek istiyoruz."FETÖ" ile mücadele edin, onun siyasi ayaklarını da ortaya çıkarın.Onlardan sonuna kadar hesap sorun.Ama herkesin iktidarın tek sesi gibi hareket etmesine yönelik baskı ve sindirme uygulamalarına son verin.rnKutlanacak bir şey yok. Bırakın kandil kutlar gibi, sıradan kutlama yapmayı. Bilmem anlayabildiniz mi?

Sevgi - 2017-01-10 23:30:09

"Bir kitabın kapağına bakarak içindekileri anlayamazsın. Bir insanı da yüzüne bakarak anlayamadığın gibi." Aslı Erdoğan

Yeşim - 2017-01-10 23:17:34

"Gazeteciysen boyun eğmeyeceksin. Boyun eğeceksen gazeteciyim demeyeceksin." "özgür basın varsa, özgür toplum vardır." Gazeteciler için demokrasinin vazgeçilmez unsuru esas budur.

Dobra Dobra - 2017-01-10 21:14:15

Sanki Finlandiya basınından bahseder gibisiniz.

Şu raporlara bir bakın o zaman. Anlayacaksınız o zaman Ülkemizdeki basın özgürlüğünün halini.

Freedom House raporunda 2016 yılında tutuklu olan 147 gazetecinin yanı sıra, 348 gazetecinin işten çıkarıldı denilmektedir.  Yine aynı raporda Türkiye’de artık basının “özgür değil” kategorisine gerilediği belirtiliyor. OHAL ile birlikte kapatılan TV’ler, gazeteler, tutuklanan gazeteciler ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonlar Türkiye’yi sadece basın özgürlüğü anlamında değil temel hak ve özgürlükler anlamında da uluslararası toplumda çok zor durumda bırakmıştır. Türkiye’de temel hak ve özgürlüklerin ciddi tehditle karşı karşıyadır.

Diğer Haberler

 mesalegrup