Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
 SAĞLIK MÜDÜRLERİNE ZİYARET
Bu haber 19 Mayıs 2017, Cuma 16:59 tarihinde eklendi. 388 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Alanı’na Gençlik Yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı´na çelenk koyularak, Hendek Spor Salonu’nda devam etti.
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Hendek Spor Salonu’nda düzenlenen törene Kaymakam Orhan Burhan,  Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, garnizon komutanı Yüz.Deniz Kün,  İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş,  AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Siyasi parti temsilcileri, Daire amirleri sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı

Tören, Kaymakam Orhan Burhan ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ’nün tüm okul ve protokolü selamlaması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Akıcı, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı.

19 Mayıs tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışın başlangıcıdır

Akıcı “ 19 Mayıs 1919 Milletimizin tüm onur ve asaletiyle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, Mustafa Kemal “ Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal Vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm Dünyaya haykırmıştır “Diyerek, gençlere seslendi.

Gençlerimiz, Türk Milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatıdır

Akıcı, Sevgili gençler “ Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Biliyoruz ki sizler, Türk Milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’in kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu Vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ Diyerek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Minik Alpler büyük beğeni topladı
Öğrencilerin okudukları şiirler ve günün önemini belirten konuşmaların ardından okulların düzenlediği oyunlar sergilendi. Törende, Diriliş Ertuğrul dizisindeki Alpleri simgeleyen, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nün minik güreşçileri protokolü ve halkı selamlarken, yaptıkları gösteri büyük beğeni topladı.

Ödül Töreni

Tören sonunda 19 Mayıs Gençlik Bayramı nedeni ile ilgili çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve çeşitli spor dallarında şampiyon olan sporculara ödülleri verildi. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

ETİKETLER :
SEYFİ ARSLAN - 2017-05-19 18:00:21

Ahmetçim haber eksik olmuş kaymakamlık önünde başlayan ve ATATÜRK büstüne çelenk koyma törene başta kaymakam olmak üzere belediye başkanı ve hiçbir akp li katılmadı sadece spor salonundaki programa katıldılar.Bana göre orayada katılmamalıydılar.

Diğer Haberler

 mesalegrup