Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
 SAĞLIK MÜDÜRLERİNE ZİYARET
Bu haber 23 Mayıs 2017, Salı 16:56 tarihinde eklendi. 551 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOMİSYON BAŞKANI HEDEF ŞAŞIRTIYOR

Kemaliye mahallesi komisyon başkanı Üstündağ bir basın açıklaması yapmış mangalda kül bırakmamış, üstü kapalı isim vermeden de sitemizi “iki kişinin söylediklerini tüm mahalle halkı söylemiş gibi haber yapan siteyi de kınıyoruz” mealinde bir açıklamada bulunmuş. İlçemizde yayın yapan internet haber siteleri de mal bulmuş mağrip gibi açıklamanın üstüne atlamışlar.
KOMİSYON BAŞKANI HEDEF ŞAŞIRTIYOR Kamuoyunun bilmesini isteriz ki o toplantıyı takip eden  sözde kendini gazeteci olarak lanse eden internet editörleri yaşananlara bizzat şahit oldukları halde, daha sı bizim internet sitemizde (KEMALİYEDE VİZYON PROJE) başlıklı haber de de görüleceği üzere bizler; ( mahalle halkı böyle söylüyor) gibi  çoğul bir söylem ve ifade yoktur.  

Peki ne vardır?

Sitemiz üzerinden Kemaliye’de vizyon proje başlığı ile görülebilir.

Komisyon başkanının “Projeyi biz iptal ettirdik” sözü tepki çekti

 

Mahalle sakinleri komisyon başkanına güvenmediklerini açıkça söylediler. İlerleyen süreçte söz alan mahalle komisyon başkanlığını yapan Muhammet Üstündağ, “bahse konu alanda yapılmak istenen  Kentsel Dönüşüm projesinin başta kendisi olmak üzere 6 mahalle sakininin 24’er bin lira vererek dava açıldığını, projenin iptali yönünde alınan kararda söz sahibi olduklarını söylemesi üzerine salonda bulunan mahalle sakinlerinden  tepkiler yükseldi. Bir mahalle sakini, mahkeme masrafı ve avukat ücreti olarak verdiğinizi iddia ettiğiniz ücreti mahalle sakinlerinden  kendinize ödenmesini istediğinizi neden söylemiyorsunuz? Bir diğer mahalle sakini de komisyon başkanı Üstündağ’a; “ projeye rıza göstermeyen mahalle sakinlerini proje dışında bırakmayı hangi yetkiyle yapıyorsunuz?” diyerek komisyon başkanına güven duymadıklarını söylemesi ortamı gerdi.

Mahalle halkından tepki gören komisyon başkanı hedef şaşırtıyor

Şimdi mahalle sakinleri ile yapılan toplantıda yaşananların net bir şekilde ifade edilmesi karşısında yaptığımız haberden rahatsızlık duyan,  suçluluk psikoloji’si içerisinde kendisini aklamak adına bir şey yaptığını sanan komisyon başkanı hedef şaşırtmakta, yaptığı gafın telafisi yönünde açıklama gereği duymuş. Ne hazindir ki onun bu açıklamasını da ilçemizdeki internet editörleri yayınlamakta bir beis görmemişler.

Masa başı habercileri “durmak yok yola devam”

Keşke bu açıklamanın üzerine mal bulmuş mağrip gibi atlayacaklarına salonda sözde kayıt ettikleri kamera görüntülerini tekrardan izleyebilseler, akıl süzgecinden geçirebilselerdi.  

Maalesef her zamanki gibi davranmışlar, gördüklerini, yaşadıklarını yok sayarak, (ya da kamuoyunda algı yaratmak adına video kaydı alıyor gibi yaparak)  her zaman yaptıkları gibi  başkalarının kendilerine haber servisi yapmalarını bekleyip masa başı habercilikte ne kadar usta olduklarını göstermiş oldular. Durmak yok yola devam…

http://bizimhendek.com/haber/8883/kemaliyede-vizyon-proje.html

ETİKETLER :
Gerçek kemaliyeli - 2017-05-25 12:45:59

24 Mayıs 2017, Çarşamba, 19:00Söylediğini tartmadan söyleyen ,büyüğüne ,küçüğüne saygısı olmayan,zannettimle yola çıkanlar öncülük yapamazlar.Biz bu mahallede atalarımızdan kalan yerlerde oturuyoruz.Mutluyuz ,memnun muyuz düşünmek gerekir mahallenin bu halinden.Bütün bu anlatılanlar zaten bildiklerimiz bize on kere yazmayın , sorularımıza cevap verin.İnsan gibi yaşamanın şartı budur.Mahallede isteyen varmış,şu vermiş,bu şunu söylemiş gibi zannetme sözleri kul hakkıdır.Mahkemeleri bütün mahalle açtı ,herkesin haberi var ,ona buna sataşma.Çünkü kemaliye mahallesinde oturuyoruz ,komşuma benim faydam olduysa ne mutlu bana.İşte aynı Osmanlı ya uygulanan taktik,BÖL-PARÇALA-YOK ET.Buna ön ayak olanlar olmamak lazım.Mahallenin her vatandaşına bilgi vermek zorundasın madem bunu yapmaya talip oldun kimse ile ters düşmeden kırmadan yapman lazım.Mahalle sana bunun için önümüzden git hakkımızı koru dedi.Yapacağın iş belli .

EDİTÖR - 2017-05-24 11:48:13
Kemaliyelilinkiile yazan okuyucumuzun DİKKATİNE!rnMahalleyi temsil eden bir başkanın ucu açık basın açıklaması yapması çok tuhaf.Açıklamasında ( internet sitesini kınıyorum") derken kamuoyunda ikilemeyolaçmayacak şekilde keşke o internet sitesinin adını AÇIK olarak yazabilseydi.
HENDEKLİ - 2017-05-23 23:54:26

Günah çıkarmak böyle olur .Siz gazeteciler her olayı daha şeffaf görürsünüz bu gibi olayları daha iyi yorumlarsınız .Orada sadece Kemaliye den kişiler yoktu ki herkes yapılan hataların nasıl yüze vurulduğunu iyi gördü.Orada yerini vermek isteyen tek kişi yoktu,işi saptırmayın.Altını çöpe atsalar yine altın olarak çıkar.

Kemaliyeli - 2017-05-23 17:52:01
Hayırdır çileci sen neden sazan gibi atladın neyi anlatmaya çalışıyorsun her kez kimin ne yapmak istediğinin farkında
Diğer Haberler

 mesalegrup