Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
 SAĞLIK MÜDÜRLERİNE ZİYARET
Bu haber 01 Haziran 2017, Perşembe 18:28 tarihinde eklendi. 631 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELMAN DEDE YAĞLI GÜREŞLERİ 9 TEMMUZ’DA

Bu yıl 18‘ncisi gerçekleşecek Hendek Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Selman Dede Anma, Sünnet ve Güreş Etkinliği 9 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek.
SELMAN DEDE YAĞLI GÜREŞLERİ 9 TEMMUZ’DA 9 Temmuz Pazar Günü saat 10.00’da Hendek Belediyesi Selman Dede Mesire Alanı’nda gerçekleşecek anma programına ünlü hafızlar da katılacak. Bu yıl 18’ncisi yapılacak olan, her yıl 20-25 bin kişinin katıldığı Selman Dede sünnet şenliğinde 250-300 arasında çocuk sünnet oluyor ve sünnet elbiseleri Hendek Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Hendek Belediyesi Beyaz Masaya yapılacak olan sünnet başvuruları 24 Haziran’da sona erecek. Selman Dede Mesire Alanı´nda yapılacak olan etkinlikler için 09.00’dan itibaren Hendek Merkez Cami önünden ücretsiz olarak araç kalkacak.   AHMET ÇİLECİ-HENDEK

ETİKETLER :
Dobra Dobra - 2017-06-07 13:41:22

(Hiç birşey umurumuzda değil'in devamı..Eğer biz, üzüntüde ve sevinçte bir araya gelemiyorsak; millet olma vasfımızı çoktan yitirmişiz demektir.

Biz, millet olarak, halk olarak bu çok önemli vasfımızı yitirdiğimiz sürece de; FETÖcü kansız, alçak ve namussuzların yaptığı gibi daha çok darbeler, PKK gibi bölücü terör örgütünün güçlenmesine sebebiyet vermiş olmaz mıyız?Dedim ya yazık hem de çok yazık.

Dobra Dobra - 2017-06-07 10:27:39

Yanlış tarafa soruyorsun Hoca !!! Yirmi yaşında fidan gibi Şehid arkanda;Sen dönmüş;O'nu, hayatının baharında al bayrağa sardıranlardanrn Helâllik istiyorsun.

Yaptığın yanlış hoca, hem de çok yanlış ! Onların O'nda ne hakkı var ki?

Dön arkanı o kalabalığa, o ruhsuz kalabalığa  

Şehidi al karşına ve..Helâlliği O'ndan iste...Eğil Hoca eğil, Kulak ver tabuta; ne diyor o Yiğit:

Haydi şimdi dön, yüreğin varsa,

DUYDUKLARINI, CENAZEYE GELEN O "ZEVAT'A" DA SÖYLE !

Ve sor:

-Ne yüzle geldiniz buraya !!!

 

Dobra Dobra - 2017-06-07 10:24:51

Hendek'i yöneten Kaymakam ve Belediye Başkanından tık ses yok.Hiç bir şey olmamış gibi davranılıyor.

Yapmayın beyler, Birilerinin hevesi yerine gelecek diye, al kanlar içinde daha dün toprağa verdiğimiz, bazı şehit cenazelerinde ise hala tespit yapılamadığı bir ortamda; siz bu şenlikleri yapmaya kararlısınız. Yani, o yağlı güreşlerde davul zurnalar çalacak ve yine birileri, gösteriş için kispet giyip, yandaş ve şakşakçılarının alkışları arasında gevrek gevrek, hiçbir olmamışçasına güreş tutacak mı?

Gösteri güreşine "hayvanına" iddiaya girilecek mi? Selman Dede tepesinden şehitler diyarına davullarla zurnalarla nağmeler gönderilecek mi?

Eee, bir de akşam iftar saatine denk geldi mi mangalları kurup, iftar sofraflarını donatıp bir de karnınızı doyurmadan olmaz.

Unutmadan, birilerinin (!) yapacağı şova, sırıta sırıta alkış tuttunuz mu tamamdır..! Yazık çok yazık…Ülkemizin her yerinde güreş ve ramazan etkinlikleri ertelenirken, Hendek Belediyesi ve Kaymakamlığının buna duyarsız kalması kabul edilebilir bir şey değildir.

Eğer biz, üzüntüde ve sevinçte bir araya gelemiyorsak; millet olma vasfımızı çoktan yitirmişiz demektir.  Biz, millet olarak, halk olarak bu çok önemli vasfımızı yitirdiğimiz sürece de; FETÖ’cü kansız, alçak ve namussuzların yaptığı gibi daha çok darbeler, PKK gibi bölücü terör örgütünün güçlenmesine sebebiyet vermiş olmaz mıyız?Dedim ya yazık hem de çok yazık.

Eğer ki, 9 Temmuz tarihindeki bu etkinliği ertelemezseniz; aşağıdaki dizeleri, etkinliğin düzenlenmesini isteyenlere gönderiyorum…

Yeşim - 2017-06-07 09:36:19

Koskoca ülkenin gündemi Arda Turan, Murat Boz ve Deniz Seki, Hendek'in gündemi ise Selman Dede'yi anma toplu sünnet ve yağlı güreş etkinlikleri...Bu ülkenin gelişmemesi çok normal.

Kenan - 2017-06-04 13:16:35

Manavgat Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu 13 asker, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde teröristlerle girilen çatışmada da 3 askerin şehit olması nedeniyle Ramazan etkinliklerinin 3 gün durdurulduğu bildirildi. Olunca oluyor. Yeter ki siz isteyin...

Diğer Haberler

 mesalegrup