Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
 SAĞLIK MÜDÜRLERİNE ZİYARET
Bu haber 09 Haziran 2017, Cuma 10:56 tarihinde eklendi. 564 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MAHALLEMDE İFTAR VAR PROGRAMINA 7.000 NİN ÜZERİNDE KATILIM OLDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin her yıl düzenlemiş olduğu (Mahallemde İftar Var)programı Hendek kapalı Ticaret Merkezinde yapıldı. İftar programı geçmiş yıllara nazaran katılım oldukça yüksekti. İftar programına 7.000 nin üzerinde vatandaş katıldı.
MAHALLEMDE İFTAR VAR PROGRAMINA  7.000 NİN ÜZERİNDE KATILIM OLDU    

Hendek Ticaret Merkezinde verilen iftar programı öncesi  iftar sofralarını gezen Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu’na  Ak Parti Sakarya il başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü,  Sakarya  Büyükşehir Belediye başkan vekili Şenay Sakal, Ak Parti Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek belediye meclis üyesi  M. Nedim Alkan, Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Demirel, Hendek Tüm Muhtarlar derneği başkanı Emin Kula eşlik etti. Tüm masaları gezerek  davete icabet eden ilçe vatandaşları ile tokalaşan, bazen küçük çocukları kucağına alarak seven Toçoğlu vatandaşlara hayırlı iftarlar diledi.

     Vatandaşların sofralarına konuk olan Toçoğlu katılımdan memnun olduğunu ifade ederek;” Allah tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Ülkemiz üzerinde kötü emeller besleyenlere fırsat vermesin temennisinde bulundu. Okunan ezanla oruçlarını açan vatandaşlar iftar sonrasında yapılan duaya amin demelerinin ardından teravih namazının edası için  Rasim paşa mahallesine akın ettiler.

 

   

 

   

    İftar programı sonrasında kurulan sahnede çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz gösterileri yapıldı. Çocukların ve ailelerin sevinci görülmeye değerdi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Cavit - 2017-06-09 19:07:44

Toplu iftar adı altında binlerce kişiye yemek yedirmek için harcadığınız bu paralarda bir kuruş sahi gakkım varsa; bu mübarek günlerde hakkımı HARAM ediyorum.

Lütfü Kayalıdere - 2017-06-09 14:34:49

Yoksulluk zordur.Bu devirde bir tas çorbaya, bir sıcak ocağa, bir tabak yemeğe muhtaç olmak zor.Ve aynı anda bir görgüsüzlüğe, bir istismara, bir saygısızlığa malzeme olmak daha da zor.Çirkin bir siyasi şov bu iftar çadırları.Yoksulluktan utanmaları gerekirken, çadırlara doldurulmuş yoksulların çokluğundan gurur duyabiliyorlar.

Ve şehrin en gözükür yerine kurulmuş çadırların büyüklüğünden...Oysa ‘‘Hani, sağ elin verdiğini sol el bilmeyecekti’’...O çadırlar bana yardımı-sevabı-dayanışmayı değil, saygısızlığı-istismarı hatırlatıyor.(Bekir Coşkun)

Uğur - 2017-06-09 14:25:27

Yiyin efendiler yiyin.Hiç bir şey olmamış gibi!

Ülkemde, şehrimde ve mahallemde acı var.Yüreklerimiz yanıyor.Hangi bütçeden karşılandığı belli olmayan bu iftar yemeğinde geçen hafta yitirdiğimiz, her gün de yitirmeye devam ettiğimiz yiğit askerlerimizi, evlatlarımızı hatırladınız mı acaba?

Onlar, siz böyle yapasınız diye canlarını feda etti..!

Hiç birinizin boğazında düğüm olmadı mı, o yedikleriniz..?

Mehmet Ali - 2017-06-09 14:15:45

Ramazan geldi hoş geldi…Ancak bu yapılanlar ayıptır. İnsanları kandırmaktan öteye geçmez.İftarlarda yapılan o siyasi konuşmalar…Ramazan bahanesiyle din sömürüsüne soyunmak…

Yine ramazan bahanesiyle toplumu kandırıp oy avcılığına çıkmak…Neymiş efendim, 80 Bin nüfusa sahip Hendek'ten yedi bin kişi iftara katılmış!

Hendek'in %68'i katılacak değildi ya..

Bu işin nasıl olmasını gerektiğini bilen Müslüman hemşehrilerimiz tabii ki de katılmadı.Bir de bu verdikleri toplu iftar yemeklerinin başında, parasının nereden ve kim tarafından karşılandığını açıklayabilseler.Kendi ceplerinden ise HELAL OLSUN diyeceğiz, ama eğer halkın parasıyla ise HARAM OLSUN demek hakkımız.

O zaman yedikleriniz, yedirdikleriniz ve kul hakları ile öbür dünyada vereceğiniz hesabı siz düşünün.

Diğer Haberler

 mesalegrup