bizimhendek.com
Advert
Advert

MAKSATLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK

Ali İnci; “ benin abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun” Cami kubbesini tutan dört bir duvar üzerine nakşedilen dini kitap resimlerinden Kur’an hariç diğer üç kitap resmi silinmeye başladı.

MAKSATLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK
MAKSATLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK
Bu içerik 2264 kez okundu.

Yıl 2012 ‘yi  gösteriyor. Ali İnci üçüncü dönemdir iş başında… İlçemizin coğrafi alanının büyümesi, Üniversite,2.OSB ve sosyal donatıların cazip hale gelmesi ile cazibe merkezi olmaya aday ilçemizde  merkezindeki mevcut camilerimizin ihtiyaca cevap veremeyişi  nedeni ile  yeni bir caminin yapılmasına ön ayak oldu.

     Askeriye alanının belli antlaşmalar karşılığı Hendek Belediyesine devrinin yapılmasında önemli pay sahibi ve ilçemizin yetiştirdiği değerli komutan Rasim Betir’in emekliliğe ayrılmasından sonra yapılacak olan camiye ismini vererek onurlandıran İnci,’nin caminin yapılmasında büyük emekleri olduğunu kimse inkar edemez.

      Mimarisinden iç dizaynına, minberinden mihrap ve  tavan süslemelerine, kapısından halısına, ısıtma siteminden serinletilmesine, ses aküstüğünden giriş çıkış kapılarına yüklenen ayeti kerimeler, hülasa her milimetresinde büyük emekleri var. Belediye başkanlığı görevinde iken girişkenliği ve ataklığı ile dikkat çeken İnci’nin bir diğer özelliği de ilk’lere damga vurması…

Atıl bir durumda olan Bayraktepe mıntıkasına yaptığı sosyal tesis ile Türk dünyasını ilçeye taşıyarak, Şehitlik ile şehitlerimizi ve şehit yakınlarını onurlandırması, Romanlara yönelik yaptığı konutlar ile hükümet politikasına yön vermesi, ilçede büyük ihtiyaç hissedilen toplu konutların kısa sürede yapılarak ihtiyaç sahiplerine temsil edilmesi, hemen hemen her 15-20 yıl içerisinde afetlerin yaşandığı Uludere çayına gem vurması, etrafının yaşanabilir hal alması ile bölgenin değer kazanmasına, esnafların katkıları ile bölgeye modern ,çok amaçlı bir pazaryerinin kurulması, ilçe merkezinde yağmur sularının toprak altına alınması, enerji  hatlarının yer altına alınması, ilçeyi birleştiren Yeşiller üst geçidinin engellilere yönelik olarak  Asansör ile desteklenmesi gibi hizmetlere imza atmış bir çok proje ile ödüllere layık görülmüş ve bu anlamda adı “ ÖDÜL AVCISI” na çıkmıştı.

Gelelim konumuza…

Ulusal yayın yapan Yeni Mesaj gazetesi  Rasimpaşa camiini manşetine taşımış.

Konu Rasim Paşa camisi içerisine nakşedilen dört büyük kitap…

Neymiş efendim dinler arası diyalogu çağrıştırıyormuş!!!

Kur’anla diğer kitaplar eşdeğer tutuluyormuş!!!

Camide namaz kılınmazmış!!!

Tüm bu menfi propagandaların odak noktası  Ali İnci…

Peki neden?

   Bize göre Sakarya’nın  resmiyette bir ünvanı olmadığı halde halkın gönlünde  en başarılı siyasetçi ve milletvekili olması. Sakarya siyasetinin fırsat bu fırsat anlayışı ile hareket ederek  hiçbir resmiyeti olmamasına rağmen mevcut milletvekillerinden daha çok halkın gönlünde olan İnci’nin siyaset arenasından silme operasyonudur. Bu kirli oyuna maalesef ilçemiz insanları da çanak tutmaktalar.

İnci; maksatları üzüm yemek olmayıp bağcıyı dövmeye yönelik girişimleri ile ilçemizi ülke gündemine taşıyan ulusal basın organlarındaki  “ FETÖ İŞ BAŞINDA” başlıklı haber sonrası bahse konu olan cami içerisine nakşedilen  dört büyük kitaptan Kur’an hariç diğerlerini sildirmeye başladı.

Gelişmelerin ardından telefonla görüştüğümüz  25 ci dönem Sakarya eski milletvekili Ali İnci, aslı astarı olmayan iftira kampanyasından dolayı üzgün olduğunu ifade eden İnci; “ benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun” diyerek suçlamalara son noktayı koyarken, maksatları bağcıyı dövmek olanları da Allah'a havale ettiğini söyledi.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23 Nisan coşkusu… Çocuklar eğleniyor
23 Nisan coşkusu… Çocuklar eğleniyor
Serkan Köse yazdı: Bahçeli’ye bu öfke niye?
Serkan Köse yazdı: Bahçeli’ye bu öfke niye?