İyi kötü çirkin…
O eğlence merkezi için “Oyuncaklar bozuk” şikayeti
Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Bu haber 14 Haziran 2017, Çarşamba 19:50 tarihinde eklendi. 2114 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MAKSATLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK

Ali İnci; “ benin abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun” Cami kubbesini tutan dört bir duvar üzerine nakşedilen dini kitap resimlerinden Kur’an hariç diğer üç kitap resmi silinmeye başladı.
MAKSATLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK

Yıl 2012 ‘yi  gösteriyor. Ali İnci üçüncü dönemdir iş başında… İlçemizin coğrafi alanının büyümesi, Üniversite,2.OSB ve sosyal donatıların cazip hale gelmesi ile cazibe merkezi olmaya aday ilçemizde  merkezindeki mevcut camilerimizin ihtiyaca cevap veremeyişi  nedeni ile  yeni bir caminin yapılmasına ön ayak oldu.

     Askeriye alanının belli antlaşmalar karşılığı Hendek Belediyesine devrinin yapılmasında önemli pay sahibi ve ilçemizin yetiştirdiği değerli komutan Rasim Betir’in emekliliğe ayrılmasından sonra yapılacak olan camiye ismini vererek onurlandıran İnci,’nin caminin yapılmasında büyük emekleri olduğunu kimse inkar edemez.

      Mimarisinden iç dizaynına, minberinden mihrap ve  tavan süslemelerine, kapısından halısına, ısıtma siteminden serinletilmesine, ses aküstüğünden giriş çıkış kapılarına yüklenen ayeti kerimeler, hülasa her milimetresinde büyük emekleri var. Belediye başkanlığı görevinde iken girişkenliği ve ataklığı ile dikkat çeken İnci’nin bir diğer özelliği de ilk’lere damga vurması…

Atıl bir durumda olan Bayraktepe mıntıkasına yaptığı sosyal tesis ile Türk dünyasını ilçeye taşıyarak, Şehitlik ile şehitlerimizi ve şehit yakınlarını onurlandırması, Romanlara yönelik yaptığı konutlar ile hükümet politikasına yön vermesi, ilçede büyük ihtiyaç hissedilen toplu konutların kısa sürede yapılarak ihtiyaç sahiplerine temsil edilmesi, hemen hemen her 15-20 yıl içerisinde afetlerin yaşandığı Uludere çayına gem vurması, etrafının yaşanabilir hal alması ile bölgenin değer kazanmasına, esnafların katkıları ile bölgeye modern ,çok amaçlı bir pazaryerinin kurulması, ilçe merkezinde yağmur sularının toprak altına alınması, enerji  hatlarının yer altına alınması, ilçeyi birleştiren Yeşiller üst geçidinin engellilere yönelik olarak  Asansör ile desteklenmesi gibi hizmetlere imza atmış bir çok proje ile ödüllere layık görülmüş ve bu anlamda adı “ ÖDÜL AVCISI” na çıkmıştı.

Gelelim konumuza…

Ulusal yayın yapan Yeni Mesaj gazetesi  Rasimpaşa camiini manşetine taşımış.

Konu Rasim Paşa camisi içerisine nakşedilen dört büyük kitap…

Neymiş efendim dinler arası diyalogu çağrıştırıyormuş!!!

Kur’anla diğer kitaplar eşdeğer tutuluyormuş!!!

Camide namaz kılınmazmış!!!

Tüm bu menfi propagandaların odak noktası  Ali İnci…

Peki neden?

   Bize göre Sakarya’nın  resmiyette bir ünvanı olmadığı halde halkın gönlünde  en başarılı siyasetçi ve milletvekili olması. Sakarya siyasetinin fırsat bu fırsat anlayışı ile hareket ederek  hiçbir resmiyeti olmamasına rağmen mevcut milletvekillerinden daha çok halkın gönlünde olan İnci’nin siyaset arenasından silme operasyonudur. Bu kirli oyuna maalesef ilçemiz insanları da çanak tutmaktalar.

İnci; maksatları üzüm yemek olmayıp bağcıyı dövmeye yönelik girişimleri ile ilçemizi ülke gündemine taşıyan ulusal basın organlarındaki  “ FETÖ İŞ BAŞINDA” başlıklı haber sonrası bahse konu olan cami içerisine nakşedilen  dört büyük kitaptan Kur’an hariç diğerlerini sildirmeye başladı.

Gelişmelerin ardından telefonla görüştüğümüz  25 ci dönem Sakarya eski milletvekili Ali İnci, aslı astarı olmayan iftira kampanyasından dolayı üzgün olduğunu ifade eden İnci; “ benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun” diyerek suçlamalara son noktayı koyarken, maksatları bağcıyı dövmek olanları da Allah'a havale ettiğini söyledi.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Dobra Dobra - 2017-06-17 12:28:21

İslam ülkelerinde; bilim yok, sanayi yok, teknoloji yok, yerli üretim yok, sanat yok, felsefe yok, insan hakları yok, çağdaşlık yok, hukuk yok.

Ne konuşulacaktı..? Onlardan hiç farkımız kalmadı. Hendek'te ve Türkiye'de şu konuştuğumuz şeylere bir bakın lütfen..!

Ali Uğurlu - 2017-06-15 17:53:40

Madem ki yaptığın işin doğru olduğuna inanıyorsun; o zaman Tevrat, Zebur ve İncil nakışlarını neden sildiriyorsun?Sildirme, dik dur.

FETÖ alçaklarının işimidir bilmem ama; bu cami üzerinden fazla reklam ve gösteri yaptın. Sonunda geldiğin bu duruma acıyorum.İnsanda biraz tevazu olmaz, fazla havalanır ise, gün gelir birileri o havasını alır...!

O nakışlar, hemen caminin duvarlarından silenecek dediler.Ve silinmeye başlandı.Cakanı fena bozdular.Şimdi hangi yüzle insan içine çıkacaksın bakalım.

Levent - 2017-06-15 17:19:35

BİLGİNİZE …Diyanet İşleri Başkanlığının sitesinde, İlmihal-1 İçindekilerde; İmanın Esasları ; 1) Allaha İman, 2) Meleklere İman, 3) Kitaplara İman, 4) Peygamberlere İman, 5) Ahirete İman, 6) Kaza ve Kadere İman vardır.rnSayfa 99 : Kitaplara iman, Allah tarafından bazı peygamberlere kitaplar indirildiğine ve bu kitapların içeriğinin tümüyle doğru ve gerçek olduğuna inanmak demektir.

Sayfa 100 : Her ilâhî kitap bir peygamber aracılığıyla gönderilmiştir. Kendisine kitap indirilen peygamber de, ondaki emir ve yasakların uygulanmasını göstermiş ve bunların yaşanabilir olduğunu ortaya koymuştur. İlâhî kitaplar konusu Allah'ın kelâm sıfatı ile ilgilidir, bu sıfatın eseridir. Peygamberlerine vahiy yoluyla bildirildiği mesajının ortaya çıkmış şeklidir. Peygambere indirilen kitaplara ilâhî kitap denilmesinin sebebi, bu kitapların Allah tarafından gönderilmesi, söz ve içerik olarak onlarda hiçbir beşer katkısının bulunmamasıdır.rnBizler bugün kitapların şu andaki şekillerine değil, Allah'tan gelen bozulmamış şekillerine inanmakla yükümlüyüz. Çünkü ilâhî kitaplara inanmadıkça kişinin imanı gerçekleşemez. Tevrat, Zebur ve İncil ise zamanla insanların iyi veya kötü niyetli müdahaleleri sonucu değişikliğe ve bozulmaya uğramıştır. Allah'ın vahyettiği şekilde varlığını korumuş, hiçbir bozulma ve değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelmiş ve kıyamete kadar da bu özelliğini sürdürecek olan yegâne kitap Kur'ân-ı Kerîm'dir.

Kur'ân-ı Kerîm, kendinden önceki kitapları tasdik etmiş, fakat onların koymuş olduğu bazı hükümleri ortadan kaldırarak yeni hükümler getirmiştir.

Sayfa 101 : İlâhî kitaplar doğrudan Allah katından gelir. Bu bakımdan hem söz hem de mâna açısından Allah kelâmıdır. İlâhî kitapların hedefi ise insanlığı sapıklıktan kurtarmak, hidayete, iyiliğe, aydınlığa çıkarmak ve sonunda iki dünyada mutlu kılmaktır. b) TEVRAT : Tevrat İbrânîce bir kelime olup "kanun, şeriat ve öğreti" anlamlarına gelir. Hz. Mûsâ'ya indirilmiştir. Tevrat'ın aslının Allah kelâmı ve peygamberine indirdiği kutsal bir kitabı olduğuna inanmak her müslümana farz olup, bunu inkâr etmek kişiyi küfre düşürür. Çünkü Kur'ân-ı Kerîm'de Tevrat'ın Allah'ın kutsal kitaplarından biri olduğu açıklanmıştır: "Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat'ı indirdik..." (el-Mâide 5/44)rncc) ZEBUR : Kelime olarak “yazılı şey ve kitap” anlamına gelen Zebur, Hz. Dâvûd'a indirilmiş olan ilâhî kitabın adıdır. Bu konuda Kur'an'da şöyle buyurulur: "...Gerçekten biz, peygamberlerin kimini kiminden üstün kıldık. Dâvûd'a da Zebur'u verdik" (el-İsrâ 17/55). Bugün elde mevcut olan Zebur nüshaları, lirik söyleyiş ve ilâhîlerden, Allah'a övgü ve hikmetli sözlerden ve birtakım nasihatlardan meydana gelmiştir.rndd) İNCİL : İncil kelime olarak “müjde, tâlim ve öğretici” anlamına gelir. Hz. Îsâ aracılığıyla İsrâiloğulları'na indirilmiştir: "Kendinden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı olarak peygamberlerin izleri üzerinde, Meryem oğlu Îsâ'yı arkalarından gönderdik. Ve ona, içinde doğruya rehberlik ve nur bulunmak, önündeki Tevrat'ı tasdik etmek, sakınanlara bir hidayet ve öğüt olmak üzere İncil'i verdik" (el-Mâide 5/46). İncil'e, Allah'tan Hz. Îsâ'ya indirildiği şekliyle inanmak imanın gereklerindendir. YORUM SİZİN.

Haluk Eryılmaz - 2017-06-15 15:39:10

1 Kasım'dan sonra neden üzeri çizildi? Bir şeyleri anlayın artık..!

Unutmadan söyleyeyim, biraz da tevazu..!

Kemal - 2017-06-15 11:41:00

Dün İnci başkanın gölgesinden ayrılmayanlar bugün nerdesiniz iyi gün dostları cami Aliİncinin değil hendeklilerin o halde yapılan dedikodulara kötü propagandalara  karşı durmak hendeklilere düşer.  İlçebaşkanı,belediye başkanı,belediye meclis üyeleri sivil toplumsalörgütleri, dernekler, işadamlar  kısacası hendekte kazanıp hendekte yiyenler nerdesiniz. YAZIKLAR OLSUN DEMEKTEN BAŞKA

Diğer Haberler

 mesalegrup