O eğlence merkezi için “Oyuncaklar bozuk” şikayeti
Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
Bu haber 18 Haziran 2017, Pazar 20:36 tarihinde eklendi. 785 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EMNİYET SOSYAL MEDYA HESAPLARINI İNCELİYOR

Çarşamba akşamı vuku bulan Suriye’li mültecilere yönelik münferit gelişen olayların akabinden İlçe Emniyet Müdürlüğü siber suçlar şubesi sosyal medya hesaplarını tarıyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü isimleri tespit edilen 4 kişiyi daha gözaltına aldı. Olaylarla ilgili olarak 14 kişinin arandığı öğrenildi.
EMNİYET  SOSYAL  MEDYA HESAPLARINI İNCELİYOR

Zamanında müdahale

    Bilindiği üzere Çarşamba günü (14 Haziran 2017) Hendek 2.OSB’de bir gurup Suriye’li çalıştıkları işyerinden atıldıkları nedeni ile fabrika çalışanını darp etmiş ve aracını taşlamışlardı. Olayın ilçe kamuoyunda duyulmasının ardından  sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar neticesinde yaklaşık 300 kişilik gurup ilçe geneline dağılmış, Başpınar ,Mahmutbey ve  Dereboğazı mahallesinde Suriye’li vatandaşların ikamet ettikleri konutlar eş zamanlı olarak basılmış ve darp edilmişlerdi.  Elindeki yetersiz personele rağmen  İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş başta olmak üzere olaylara anında müdahale etmiş ve emniyet güçlerini  yönlendirmesi ile başlayan münferit olayları sonlandırmış, ilçe merkezinde gençlere yönelik itidal çağrısında bulunarak dağılmalarını telkin etmişti. Bu çağrıya kulak veren ilçe gençleri de eylemlerini sonlandırmışlardı.

    Yaralanan Suriye’li mültecilerin tedavileri yapıldı

     İlçe Emniyet Müdürlüğü yaralanan Suriye’li vatandaşların tedavilerinin yapılmasına ön ayan olmuş,   olayların yaşandığı Çarşamba akşamı 2 kişiyi gözaltına almıştı. Bununla yetinmeyen Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Siber suçlar bürosu da sosyal medya hesaplarını tarayarak yaşanan münferit olayları paylaşarak infial yaratma peşinde olan, biz dövdük biz kırdık şeklinde paylaşımlarda bulunan kişileri de takip altına aldı ve bugün 4 kişi daha gözaltına alındı. Olaylarla ilgili olarak isimleri tespit edilen 14kişinin arandığı öğrenildi.

    Burası hukuk devletidir kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz

     Yaşananlarla ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,  “Türkiye bir hukuk devletidir. Hiçbir kanunsuzluk karşılıksız kalmaz. İlçemizde ikamet eden Suriye’li mülteciler bizim misafirimizdirler. Yaşanan iç savaş nedeni ile ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan mültecilere Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak kucak açtık. İlçe halkıda onları bağrına bastı. Asayiş güçlerimiz her şeye hakimdir, kimsenin yaptığı kimsenin yanına kar kalmaz.” Diyerek  ilçe halkına bir kez daha sağduyu çağrısında bulundu.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup