İyi kötü çirkin…
O eğlence merkezi için “Oyuncaklar bozuk” şikayeti
Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Bu haber 18 Haziran 2017, Pazar 23:38 tarihinde eklendi. 778 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SURİYE’Lİ MÜLTECİLER İLÇE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Çarşamba günü Hendek 2.OSB’de yaşanan olayların ardından sosyal medyada yapılan yayınlarla toplanan ilçe gençlerinin Suriye’li mültecilerin ikametgahlarına baskın yaparak darp etmeleri sonrasında yaşananları asla kabul etmediklerini deklare eden Suriye’li mülteciler Hendek halkından özür dilediler.
SURİYE’Lİ MÜLTECİLER İLÇE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ  

Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’nün organizasyonu ile Hendek Belediyesi meclis toplantı salonunda toplanan Suriye’li mülteciler adına tercümanlık yaparak onların duygu ve düşüncelerini tercüme eden Hülya  Saylam şunları söyledi.

 “ bir daha böyle durumların yaşanmaması hepimizin temennisidir. Arap dünyası bizlere kapılarını kapatırken bizlere topraklarını açan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, bizlere evlerini sofralarını açan Hendek halkına ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah Türkiye Cumhuriyetinin ayağına taş değdirmesin. Yaşanan olayları kabul etmemiz, tasvip etmemiz mümkün değil. Bizler bu gün Hendek ilçemizde yarın endişemiz ve can güvenliği konusunda endişe etmeksizin yaşıyorsak bu Hendek halkının bizlere bir hediyesidir. Bunu asla yok sayamayız. Allah sizlerden razı olsun” diyerek Suriye’li mültecilerin söylemlerine tercüman oldu.

Tercümanlık yapan Hülya Saylam, konuyla ilgili olarak yarın yani Pazartesi günü Hendek kaymakamlığında  ilçenin ileri gelenlerinin huzurunda daha geniş açıklamada bulunacaklarını söyledi.

Yaşanan gerginlikler sebebi ile teyakkuzda olan emniyet birimlerine  Sakarya Çevik Kuvvet ekiplerince takviye geldi. Şu an itibarıyle ilçede durum sakin.

NOT: haberin video görüntülerini facebook üzerinden ahmet çileci ve Hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Bora - 2017-06-19 00:10:44

Öncelikle selamlar saygilar konumuz suriyeli MÜLTECILER. Evet mülteciler sorum bir HANGI ÜLKEDE GÖRÜLMÜS MÜLTECININ CALISTIGI CALIZMA IZNI O KADAR KOLAYMI ALINIYOR AVRUPA UYUM YASASININ MADDELERINDE NE YAZIYOR BIR ARASTIRIN HEM DEVLETTEN PARA ALICAK HEM CALISTIGI SIRKETTEN BU BIR IKINCISI SURIYELILERIN YAPTIGI ILK OLAYMI BU BEN KENDI YIGENIMDEN BILIYORUM BELLERINDE SILAH BICAK ILE GEZERLER BENIM YIGENIME BILE MEYDANDA BICAK ILE SALDIRDILAR ONUDA GECELIM MEHMET CAMURU BILE BICAKLADILAR. SIMDI GELELIM DELIKANLILIGA MADEM BU KADAR MERTSINIZ DELI DOLUSUNUZ NEDEN ÜLKENIZI BIRAKIP KACTINIZ ELINIZ SILAH BICAK TUTUYOR YUMRUKLARINIZDA SAGLAM KALIP SAVASSAYDINIZ NOT : hic BIR SEKILDE SAHSIM ADINA ÖZÜR KABUL ETMIYORUM

Diğer Haberler

 mesalegrup