2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 29 Haziran 2017, Perşembe 18:16 tarihinde eklendi. 879 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONTROLSÜZ KAVŞAKLAR TEHLİKE SAÇIYOR

İlçemizin coğrafi olarak büyümesi ver buna paralel olarak yeni bulvar ve caddelerin açılması neticesinde sayısız kontrolsüz kavşağımız oldu. Kavşaklarda hiçbir önlen alınmaması, sözde ışıklı kavşaklarda bulunan ışık sinyalizasyonlarının işlevini yapmıyor olması ( Halkbank önündeki kavşakta bulunan sinyalizasyonlar yıllardır çalışmıyor) sürücülerin korkulu rüyası.
KONTROLSÜZ KAVŞAKLAR TEHLİKE SAÇIYOR  

 KAVŞAKLAR KORKULU RÜYA

   Bugün saat 16.30 sularında ilçemiz Servetiye caddesi güzergahında meydan gelen trafik kazasında iki araç büyük oranda maddi hasara uğradı. Her iki araç sürücüsünden edindiğimiz bilgilere göre; Servetiye caddesinden Noksel istikametine seyir halinde bulunan Tuncay Aydın idaresindeki  34 UE 7426 plakalı özel oto, Abdülhamit caddesine birleştiği kontrolsüz kavşakta   Abdülhamit caddesinden karşı istikamete  geçmekte olan Salih Doğan idaresindeki 54 KY 605 plaka sayılı özel oto ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile özel otonun biri yol kenarındaki yeşil alana savrularak durabilirken diğer araç ise kendi güzergahında yol kenarındaki yaya kaldırımına çarparak durabildi.

  VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ

   Kaza sonrası araç sürücüleri ve araçta bulunan vatandaşlar kazayı yaralanmadan atlatırken her iki araçta büyük çapta maddi zarar meydana geldi. Trafik ekiplerinin gerekli raporları düzenlemesinin ardından araçlar yoldan çekilmesi ile trafik normale döndü. Kaza sonrasında bir birlerine geçmiş olsun temennisinde bulunan araç sürücülerinden   Salih Doğan; “ Abdülhamit caddesinden karşı yöne geçiyordum. Son anda diğer aracı fark ettim ancak kurtaramadım” derken diğer sürücü Tuncay Aydın ise; “ ben kendi güzergahımda seyir halinde iken birden yan caddeden önüme çıktı, yapacak bir şeyim kalmadı ve vurdum” diye konuştu.

  ÖLÜMCÜLKAZALAR MEYDANA GELMEDEN ÖNLEM ALINMALI

  Trafikte seyreden onlarca araç sürücüsü kontrolsüz kavşakların  trafikte yarattığı  tehlikelere dikkat çekerek Sakarya Büyükşehir Ulaşım daire müdürlüğü yetkililerine seslenerek; “  bildiğimiz kadarı ile ilçemiz genelinde ulaşım sorumluluğu Büyükşehir Belediyemizin yetkisi dahilinde. Dolayısı ile kontrolsüz kavşaklara  düzenleme yapmak, ışıklandırmak onların görevi.  Gün geçmiyor ki bir kaza olmasın. Milli servetin zarara uğradığı, vatandaşlarımızın can kayıpları, sakatlanmalarını kimse istemez. Ancak görünen köyde kılavuz istemez. Herkes görevini yapsın” diyerek Büyükşehir Belediyesine seslendiler. AHMET ÇİLECİ - HENDEK

ETİKETLER :
Osman tAnzim - 2017-06-30 00:56:55
Ahmet abi beyaz araba noksel e inen servetiyeden geliyor idi.rnÖteli gri reno ise fiskobirlik tarafından (yıldırım beyazıt cd.) karşı ya kız meslek lisesi yönü olan yere değil aşağı noksel e inen servetiyeye girecek idi sen sonra geldin senden öncede adını hatırlamadım ama cenaze köprüsünün girişinde evi olan var ya o geldi başka biri ile sen en son geldin sen yanlış bilgi almışın ben direk kazayı gördüm beyaz 54 plakalı araç tutkunlardan geliyordu noksel e doğru öteki 34 olan fiskobirlik tarafından noksel e inen yere girecek idi.rnAyrıca yaralı yok demişinde 34 reno olan araçta kadın sıkıştı boynu da hasar görmüş hadtaneye ambulans ile gitti olay yerinde onu araçtan itfaiye cıkardı abi yaralanma da var sen böyle yapmaz idin ya
Diğer Haberler

 mesalegrup