2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:58 tarihinde eklendi. 3295 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAYAN MÜTEAHHİTİN SIRA DIŞI İNŞAATI KURBAN KESİLEREK BAŞLADI

Hendekli başarılı iş kadını Neşe Yıldız rotasını inşaat sektörüne çevirdi, ilk projesini hayata geçiriyor.
BAYAN MÜTEAHHİTİN SIRA DIŞI İNŞAATI KURBAN KESİLEREK BAŞLADI
     
 
    İlçede inşaat sektöründe farklılık yaratacağız
    İlçe ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörüne atılan Neşe Yıldız ilk projesini Alparslan Türkeş caddesi üzerinde hayata geçiriyor. Daha önce organizasyon işiyle uğraşan Yıldız, Hendek’te sıra dışı projelerle inşaat sektöründe farklılık yaratmayı amaçladığını kaydetti.
 
 
     İmar bir şehrin her şeyidir
     İnsanların yaşam yuvası olan binalara kadın eli değmesi ile ortaya daha kullanışlı ve kaliteli işler ortaya çıkabileceğini anlatan Yıldız, ilk projesinin temel atma törenini kurban keserek başlattı. Alparslan Türkeş caddesi üzerinde yapımına başlanan inşaatın temel atma törenine  eski Hendek Belediye başkanı ve 25.dönem Sakarya eski milletvekili Ali İnci  ve inşaat personeli katıldı. Hendek’in yaşanabilir kentler sıralamasında önemli bir yer aldığını vurgulayan İnci;”  imar bir şehrin her şeyidir. Başkanlığım dönemimde Kemaliye mahallesinde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşüm projesi kapsamında yüksek katlar vermemizin yanı sıra ücretsiz  plan proje, hafriyat kazımı ve kaldırılması ve imar harcı gibi ücretlerin alınmamasını, bunun yanında vatandaşlarımıza inşaat alanının % 80’nine inşaat yapılmasını sağlamıştık.  Bizim başarımızı gölgelemek isteyen ard niyetli kişilerce başlatılan  propaganda ve dava süreci sonunda 18.madde uygulaması iptal ettirildi. Bu  vatandaşımızın kazancına kazanç katmıştık ancak    bu girişimimiz  bazı kişiler  tarafından baltalandı.  Dün altı kat verilen yerlerde bu gün 3 kat imara ve alanın % 35ine inşaat yapımına razı gelindi. Kısacası zararı Hendekli mal mülk sahiplerine yansıdı” diyerek hak etmediği iddia ve ithamlarla karşılaştığını ifade etti. 
 
 
    Hayırlı olsun, Allah utandırmasın
    Temeli atılan inşaatın hayırlara vesile olmasını temenni eden İnci, sektörde ilk inşaatını atarak ilçede bir ilke imza atan bayan kardeşimize de hayırlı kazançlar diledi. 
    Temeli atılan inşaatla ilgili bilgiler aktaran ilçemizin ilk bayan müteahhiti Neşe Yılmaz, inşaatın teknik bilgilerini gazetemiz ile paylaştı. Yılmaz; “  ilk projemizin temelini attık. 695 metre kare üzerine üç kat inşa edeceğimiz bina, zemin işyeri olacak, ve 15 daireden oluşacak.  Projeyi 18 ay gibi bir sürede tamamlamayı planlıyoruz. Dairelerimiz 1+1, 2+1 ve 4+1 şeklinde olacak. Bu eser aynı zamanda bizim prestij projemiz olacaktır” şeklinde konuştu.        AHMET ÇİLECİ - HENDEK
 
ETİKETLER :
kuzu - 2017-07-09 04:49:48

başarılar diliyorum neşe abla allah yolunuzu açık etsin

Diğer Haberler

 mesalegrup