2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu haber 02 Ağustos 2017, Çarşamba 16:42 tarihinde eklendi. 320 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HER YER YEŞİL ALAN HER YER PARK

2 YILDA 36 PARK TOPLAMDA 117 PARK HER YAŞTAN İNSANA YAŞAM ALANI
HER YER  YEŞİL ALAN HER YER PARK

Hendek Belediyesi, çocuklar için oyun sahası oluştururken sağlıklı yaşamı desteklemek için ergonomik tasarımlarla üretilen fitness spor aletleri kurulumunu yapıyor.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, çocukların oyun parkı konusunda ısrarcı olmasının yanı sıra ev hanımlarından spor aletlerinin kurulması yönünde yoğun bir talep geldiğini söyledi. Başkan Püsküllü, belediye olarak tüm insanlarının faydalanabileceği ortak noktalara çocuk parkı yapımı ve sağlıklı yaşamı destekleyen spor aletlerinin kurulumunun süreceğini bildirdi.

Parkları Önemsiyoruz

“Hendek Belediyesi olarak bu dönemde en fazla önem verdiğimiz konuların başında, yeşil alan, park ve meydan çalışmaları geliyor“ diyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Vatandaşlarımızın dinlenip stres atabileceği, yürüyüş yapabileceği, çocuklarını oynatabileceği yegane mekanlar parklardır.  İlçemizde yeşil alanların çoğalmasını ve Hendek’te var olan güzelliklerin korunmasını önemsiyoruz. Bir asrı aşan bir belediyecilik tarihi olan Hendek’te her mahallemizde park var. Yeni mahalle olan eski köylerimizden gelen talepleri de değerlendiriyoruz” dedi.

   

 

   

Hendek Belediyesi 2 yılda 36 çocuk parkı ve spor alanı yaptı. Çevre Koruma ve  Kontrol Müdürlüğü 2 yılda 36 çocuk parkı ve fitness park, 2 futbol sahası, 2 voleybol-basketbol sahası, 4 adet dinlenme parkı yaptı. Hendek’te park sayısı 117 ‘ye ulaştı.            

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup