Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Oğlu Yavuz Yılmaz İntihar Etti
 SAĞLIK MÜDÜRLERİNE ZİYARET
Bu haber 14 Eylül 2017, Perşembe 18:02 tarihinde eklendi. 574 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP İLÇE BAŞKANI BABAOĞLU’NDAN CEZAEVİ TEPKİSİ

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek ilçemizdeki KYK yurt binalarının Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca 1500 kişilik Yarı açık kadın cezaevi olarak devredilmesine sessiz kalmadı ve Hendek ilçesi Pınarlı mahallesinde bulunan KYK yurt binaları önünde basın açıklaması yaptı.
MHP İLÇE BAŞKANI  BABAOĞLU’NDAN CEZAEVİ TEPKİSİ

Eski vekil İnci cezaevi için benden destek istedi

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, ilçemize kurulması onaylanan (1500 kişilik Yarı açık kadın cezaevi ) konusunda yaptığı basın açıklamasında süreci anlattı. Babaoğlu, konuyu ilk kez 8 Mart tarihinde dönemin Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş tarafından yapılan ziyaretin basına yansımasıyla vakıf olduğunu belirterek;  değerli Hendek halkı,” ziyaretin ardından  eski Hendek Belediye başkanı Ali İnci beni telefonla arayarak burasının cezaevi olması konusunda destek istedi. Kendisine Hendek ilçemiz Sanayi, Eğitim ve Kültür şehridir. Asla böyle bir konuda MHP olarak destek vermem dedim. Bunun üzerine kendisi, “ben her şeye rağmen buranın cezaevi olması için uğraş vereceğim” dediğini vurguladı.

   Mecliste pişmiş aşa su katmak olmazdı

    Babaoğlu,11 Eylül tarihinde konunun ilçe gündemine taşındığını, kendisinin de bulunduğu mecliste ortak karar olarak ( cezaevi istemiyoruz) fikrinde birlik sağlandığından dolayı bu gelişmeleri orada anlatmadım. Ancak bugün gerçekleşen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ziyaretinde ortaya çıkan durumu kamuoyu ile ilçemin halkı ile paylaşarak  bilgilendirmek ,parti başkanı olması hasebiyle  Hendek halkına karşı sorumlu olduğunu söyledi.

    Başsavcı bize aba altından sopa gösterdi

    Babaoğlu, bugün gerçekleşen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ziyaretinde  yaşananları da aktararak,  “sayın başsavcımıza ilçemize ilçe halkımızın da hiçbir şekilde istemediği cezaevine karşıyız. Girişimlerimiz kanunlar çerçevesinde devam edecektir” dediğini,  buna mukabil başsavcının; “ülkemizde şu an itibarı ile KHK durumu mevcuttur. Kanuna aykırı bir durumun hasıl olması durumunda karşı karşıya gelmek üzücü olur” diyerek kendilerine aba altından sopa gösterildiğini ifade etti. Babaoğlu, sonucu ne olursa olsun Hendek halkı bilsin ki biz MHP olarak ilçemizde cezaevi kurulmasına karşıyız. Bu yönde girişimlerimiz devam edecek” diye konuştu.

  Her şey bitmiş değil. Cumhurbaşkanımıza konu anlatılmalıdır

      Babaoğlu, açıklamasında daha her şeyin bitmediğinin altını çizerek;    “Hala her şey bitmiş değil. Zira Sayın Cumhurbaşkanımızın da yöre halkının istemediği bir şeyin yöreye yapılmasına destek vermeyeceğine gönülden inanıyorum. Konu teferruatıyla Cumhurbaşkanımıza anlatılmalıdır.

İnci, Püsküllü ve Sofu istemezse bu iş gerçekleşmez

Görünen o ki iktidarın ilçemizdeki temsilcileri  bu konuya yeterince sahip çıkmamaktadırlar. Eski vekilimiz Ali İnci, Belediye başkanımız sayın İrfan Püsküllü, ilçemiz Ak parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu tarafından eğer burada cezaevi yapılmaması gerçekten isteniyorsa bu cezaevi burada olmaz. Ancak görünen odur ki bunlar adeta  (tavşana kaç kazıya tut) politikası izliyorlar. Biz MHP olarak ilçemizde cezaevin her türlüsüne karşıyız. Hendek halkı bunu böyle bilsin” diyerek büyük sorumluluğun Ak parti temsilcilerinde olduğunu belirtti.

Görevini yapamayan iktidar temsilcileri koltukları  boşa işgal etmesinler

Babaoğlu, mecliste yaptığı konuşmasında ifade ettiğini tekrarlayarak; “ iktidar partisi mensupları olarak eğer bir şey yapamıyorsanız bu görevlerinizde boşa zaman kaybetmeyin. Ak Parti kadroları içerisinde bu işi yapabilecek çok sayıda arkadaşımız var. Bu koltuklara onlar gelmeli” diyerek koltuklarını boşaltmalarını istedi. AHMET ÇİLECİ - HENDEK

ETİKETLER :
huseyin yilmaz - 2017-09-18 07:34:50

Ali inci bu yurdu kendi binalarini devlete kiralamak icin burayi bosalttirdi.Simdi burasi cezaevi olursa arkadaslarin yazdigi gibi fuhus artacak.Katiller sehrimize dolacak.Burasi cezaevi olursada bunun sorumlusu olarakta ali inci tarihe gececektir.Halka sorsunlar yuzde 90 bu ise karsidir.millete karsi durmasinlar.

EDİTÖR - 2017-09-15 19:14:39
haci rumuzuyla yazan vatandaşımızın DİKKATİNE... Açık kimliğin ile yorumunu yazarsanız yayına verebilirim.
Osman tanzim - 2017-09-15 01:01:35

Hendek karasu gibi olur fuhuş patlar.Çünkü onlara birde evcil izin verilcek örgün eğitim olanlara ki hendekte myo var bazı bölümleri konteyjan az olduğu için açık kalıyor 180 ygs yapan giriyor.İşte anladınız siz oraya buraya izin der iken aha buraya yazıyorum yorum olarak hendek e fuhuş gelir kesin o yüzden cezaevi gelmemeli

semih lazoğlu - 2017-09-14 21:12:05

Turgut başkan ortaklarını yenimi tanıyorsun. Adam Hendek'in sahibi oldu, kanun oldu, kabadayı oldu sen yanındaydın, destekçisi oldunuz. Bu konuyu eski siyasetçi biliyordu, belkide sarayı ikna eden odur. çünki bu işten en karlı o cıktı. yazıklar olsun...

Diğer Haberler

 mesalegrup