İyi kötü çirkin…
O eğlence merkezi için “Oyuncaklar bozuk” şikayeti
Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Bu haber 11 Ekim 2017, Çarşamba 15:40 tarihinde eklendi. 460 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARGALI MAHALLESİNDE D-100’E GEM VURULUYOR

Çokça ölümlerin yaşandığı D-100 karayolu üzerinde Kargalı mahallesine vatandaşların istediği üst geçit yapımına başlandı.
KARGALI MAHALLESİNDE D-100’E GEM VURULUYOR

Hendek D-100 karayolu üzeri Kargalı mahallesinde geçen  (17 Haziran 2016) Ramazan ayında teravih namazından çıkıp evine geçmek için D-100 karayolundan geçmekte olan 75 yaşındaki Osman Şimşek adlı vatandaş bir aracın çarpması neticesinde feci şekilde can vermişti.

Kazanın akabinden kaza mahalline toplanan mahalle sakinleri, Kargalı mahallesinde meydana gelen ölümün son olmayacağını vurgulayarak karayolunu geçici bir süre trafik akışına kapatmışlar bu tür kazaların önlenmesi adına üst geçit yapılamsını istemişlerdi.

Olayların büyümesi üzerine kaza mahalline intikal eden ilçe emniyet müdürü İsmail Baş, trafik akışının normale dönmesini sağlarken kaza mahalline intikal eden dönemin kaymakamı İdris Akbıyık vatandaşlara yaptığı konuşmasında; “ değerli arkadaşlar acınızı anlıyor ve paylaşıyorum. Sayın valimizle ( Hüseyin Avni Coş) konuyu görüştüm ve mahalle sakinlerine üst geçit yapılacağı sözünü benim adınma verebilirsiniz” dediğini aktarmış öfkeli kalabalığı yatıştırmıştı.

Süreç devam etti ve bugün gelinen noktada Kargalı mahallesinde üst geçit yapılması çalışmalarına başlandı. Yakın zamanda faaliyete geçeceği öğrenildi. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Diğer Haberler

 mesalegrup