Hendek’te ağaçlar budanıyor
VALİ BALKANLIOĞLU 2.OSB'DE
Püsküllü'nün personel buluşmaları devam ediyor
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI
Bu haber 19 Ekim 2017, Perşembe 13:11 tarihinde eklendi. 636 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 Ekim Muhtarlar günü törenle kutlandı

Tören dolayısı ile ilçemiz Cumhuriyet alanında tören düzenlendi. Törene ilçe Kaymakamı Orhan Burhan, Kaymakamlık yazı işleri müdürü Ersel Dede ile birlikte siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk koyulmasının ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi.
19 Ekim Muhtarlar günü törenle kutlandı

 

İlk muhtarlık seçiminin üstünden 188 yıl geçti

Törende bir konuşma yapan Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula; “  1829 tarihi  Türkiye’de ilk demokrasiye adın atılan bir seçimin adıdır. Bu tarih ilk muhtarlık seçimidir.Bugün 2017 tam 188 yıl önceye dayanıyor. Muhtarlığın ne olduğunu muhtarın yerinin neresi olduğunu tarihe baktığımızda görüyoruz. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimize muhtarlara göstermiş oldukları önem ve ehemniyetten ötürü herkese çok çok teşekkür ediyor, günümüzün muhtarlık kurumuna, Hendek halkına ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyor, hepiniz sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Törenden görüntüler!

 

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

ETİKETLER :
Hendekli - 2017-10-19 15:41:12

Güler misin ağlar mısın daha istiklal marşına saygısı yok tören yapıyor çok ilginç. İnsan biraz abilerinden ders alır. Yumruk kadar kravat duruş ofsayt.

Diğer Haberler

 mesalegrup