bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Çöp terfi istasyonu faaliyete geçti

Nuriye mevkiindeki çöp depolama alanını kapatan Hendek Belediyesi, ilçede günlük toplanan çöpleri yeni kurduğu terfi istasyonu ile direkt Adapazarı’na naklediyor

Çöp terfi istasyonu faaliyete geçti
Çöp terfi istasyonu faaliyete geçti
Bu içerik 541 kez okundu.

Hendek’te kış aylarında  100 bin tonu, yaz aylarında ise 125 tonu bulduğu ifade edilen günlük toplanan çöp, presleme özelliğine sahip tır dorseleriyle Büyükşehir Belediyesi çöp depolama alanına taşınıyor.

 

Hendek Belediyesi, bu kapsamda çöp kamyonlarından tırlara nakil işlemi için kurduğu terfi istasyonunu faaliyete geçirdi.

 

Büyükdere mevkiinde hayata geçirilen proje 1 milyon liraya maloldu.

 

Konuyla ilgili konuşan  Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Maliyetin biraz yüksek olması, tesisin ileride dönüşüme hazır olmasıyla ilgili. İleride Büyükşehir çöpü kendi alırsa, yaptığımız bu tesis atıl kalmayacak. Burayı kapalı garaja dönüştürebileceğiz. Altyapıyı buna göre yaptık” dedi.

 

Tesisin çevreye her hangi bir zararının olmadığını da belirten Püsküllü şöyle devam etti:

“Yeni tesiste çöpü depolama ya da bekletme gibi bir durum yok. Çöpü toplayan araçlarımız geliyor ve dorselere boşaltım yapıyor. Bu iş için aldığımız 2 adet dorse içinde presleme yapma özelliğine sahip. Dolum bittiğinde çöpü direkt Adapazarı’na taşıyoruz. Tesiste birikecek suyun depolanması ve zaman için de aktarılması konusunda da sorun yok.”

 

Püsküllü, Nuriye mevkkinde kapattıkları çöp alanında gaz çıkışını sağlayacak bacalar yapıldığını ve burada gömlekleme çalışmalarının devam ettiğini de kaydetti. Serkan Köse 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?