İyi kötü çirkin…
O eğlence merkezi için “Oyuncaklar bozuk” şikayeti
Hastaneden heyet raporu müjdesi!
Aklını kiraya verenler bu yazıyı okumalı
Bu haber 07 Aralık 2017, Perşembe 10:25 tarihinde eklendi. 362 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAİM SÜLEYMANOĞLU HENDEK’TE İLEL EBED YAŞAYACAK

Belediye Başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında yapılan yılın son meclis toplantısında Başkan Püsküllü’nün önerisi doğrultusunda Hendek Belediye Meclisi üyeleri merhum Naim Süleymanoğlu’nun adını yaşatmak adına ismini bir caddeye verdiler.
NAİM SÜLEYMANOĞLU  HENDEK’TE İLEL EBED YAŞAYACAK

İlçemiz Ziya Gökalp Caddesine ait kısmi isim değişikliği( Naim Süleymanoğlu ) komisyondan geldiği şekliyle  Hendek Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. 

Süleymanoğlu kimdir: 23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da dünyaya gelen Naim Süleymanoğlu, haltere 1977'de başladı. 15 yaşında iken Brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. Onaltı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı. Süleymanoğlu 11 Aralık 1986 yılında yapılan dünya halter şampiyonası sonrasında  Türk Büyükelçiliğine sıĞınmış ilerleyen süreçte de ülkemize gelmişti.

18 Kasım tarihinde hayatını kaybeden Süleymanoğlu isminin ilel ebed yaşataılması adına ilçemizdeki bir caddeye adının verilmesi kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

ETİKETLER :
Cevap - 2017-12-08 09:20:22
Sayın Hendekli rumuzlu yorumcu, Caddenin ismi değişmiyor dikkat ettiyseniz kısmi denilmiş. Yani caddenin devamı yeni olduğu için isim belirlendi ;)
Hendekli - 2017-12-07 17:04:17
Ziya GÖKALP bizim çok önemli bir değerimiz Naim Süleymanoğlu da öyle bence bu caddenin ismi değiştirileceğine yeni bir caddenin adının verilmesi daha mantıklı değil mi?
Diğer Haberler

 mesalegrup