Başkan Püsküllü personeliyle bir araya geldi
Şampiyona ilk tören okulunda yapıldı
Hendek Sanat Merkezi kursları başladı
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ALARM ZİLLERİ!...
Bu yazı 04 Aralık 2012, Salı 20:49:55 tarihinde eklendi. 857 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ELİMİZİ KANA BULAYAN DÜNYA DÜZENİ - Selma nın Günlüğü

ELİMİZİ KANA BULAYAN DÜNYA DÜZENİ

 

Tv de akşam haberleri izliyorum.Yine bir yerlerde çatışma..Yine öldürüyoruz birbirimizi..Üstelik çok doğal karşılıyoruz yitip giden hayatları.Alışmışız,alıştırılmışız..

 

Yaşadığımız dünyanın adaletsizliğini düşünüyorum.Birilerinin çıkarları uğruna çatışmalarda ölen insanların yitip giden hayatlarını,yaşayamadıkları hayatlarını.Sevdikleriyle yaşlanabilmek için,birlikte güzel günler görebilme hayaliyle bir zamanlar atan kalplerini,geride bıraktıkları yarım kalmış,doya doya yaşanamamış günlerini..

 

Amaç insan olmak,insan gibi yaşamaksa neden birilerinin çıkarları uğruna kandırılıp ölüyor,öldürüyor dünya insanı..Neden bu kadar çaresizce,acımadan alıyoruz birbirimizin canını..Güçlünün zayıfı yendiği,güçlünün zayıfa çıkarları uğruna istediğini yaptırdığı,elini

Kana bulamaktan çekinmediği insanın insan karşısında insanlığını kaybettiği bir düzen..

 

Bütün bu çatışmaların sebebi dünya barışını,düzenini sağlamak içinmiş gibi gösteriliyor.

Oysa tüm dünya biliyoruz. Kullanılıyoruz.Birileri gücüne güç katıyor ve diğer insanların hiçbir önemi yok. Feryat figan bağırıyor oysa diğer insanların kalbi. Esiri olmuşuz bu düzenin sıyrılamıyoruz.

Tv de haberleri izliyorum. Biz güçsüz insanlar birbirimizi öldürüyoruz..Elimden üzülmekten başka bir şey gelmiyor…

 

SÜLEYMAN - 2012-12-10 14:35:49
yoooooornaslında elimizden çok şey geliyor.rnBaşbakanımızın " VAN MİNUTE" demesi az bir şey mi??? Ne yazıkki bazıları bu tribüne oynanan oyunun oyuncağı olmuşlar...
Diğer Selma nın Günlüğü Yazıları