2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu yazı 05 Ocak 2016, Salı 12:57:01 tarihinde eklendi. 569 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEDYA PSİKOLOJİMİZİ BOZUYOR - Anıl Bir

Gazete ve televizyondan onlarca, yüzlerce haber okuyoruz ya da izliyoruz.İçimiz kararıyor adeta. Yüzlerce haberin içinden bir veya iki tane güzel haber çıkıyor.
MEDYA PSİKOLOJİMİZİ BOZUYOR

        Medya psikolojimizi bozuyor. Evet insanın gazete okuma, haber izleme hevesi kırılıyor. Şu an bilgisayarım önümde, gazete haberlerine bakıyorum.Birkaç tanesini sizlerle paylaşacağım. İnanıyorum ki bana hak vereceksiniz. Birinci haber "İnsanlık bir kez daha kıyıya vurdu." Hadi gel de diğer haberleri oku! Bütün moralim bozuldu birden. İkinci haber "On beş yaşındaki kıza tecavüz. Mahkeme affetmedi." Bu haberi okuyamıyorum inanın.Herkesin karısı var, kızı var.Allah göstermesin.Üçüncü haber "Sur'dan taşan çatışmalar yaşamı cehenneme çevirdi." Hadi siz olun diğer haberleri okuyun. Bu haberleri okuyun da odanıza gelen misafirinize güler yüz gösterin.Yakınınızdakilere tebessüm edin. Ne mümkün efendim. Çıkın şöyle dolaşın, Hendek'te bir tur atın.Tesadüf değil ki toplumdaki insanların tamamına yakınının yüzü asık, adeta turşu satıyor. Hiç mi güzel şeyler olmuyor bu memlekette kardeşim. Neymiş efendim -kocasını metresiyle yolda yakalamış da sonu facia imimş.Mişmiş de mişmiş. Okumayacağım bundan sonra bu tür haberleri. Ahmet Çileci'nin haberlerini tek geçerim. En olumsuz haberi bile öyle güzel anlatıyor ki okuyanı isyan ettirmiyor. İyi ki varsın Ahmet Abi.

 

AHMET - 2016-01-11 13:08:38
Teşekkürler hocam . Bu toplumda beraber yaşıyorsak tüm bu yaşananlar her ne kadar olumsuz olsa da bir gerçek. Gerçekleri yok sayamayız. Üzüntünü ve kızgınlığına hak veriyorum. Allah bizlere bu günümüzü aratmasın inşallah.
Diğer Anıl Bir Yazıları