Başkan Püsküllü personeliyle bir araya geldi
Şampiyona ilk tören okulunda yapıldı
Hendek Sanat Merkezi kursları başladı
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ALARM ZİLLERİ!...
Bu yazı 22 Ocak 2016, Cuma 13:37:06 tarihinde eklendi. 557 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARNE SEVİNCİ - Anıl Bir

Çocukların sevincini kursaklarında bırakmayınız.
KARNE SEVİNCİ

         Nihayet beklenen gün geldi.Öğrenciler karnelerine kavuştu.Büyük bir sevinçle evinin yolunu tutan da oldu, göz yaşlarını paltosunun koluna silerek kimseye göstermemeye çalışan da."Annem bana ne der?", "Babam çok kızar şimdi." , "Onlara ne diyeceğim?" sözlerini aklından geçirerek evin kapısına giden öğrenci belki de ileride resimleri müzayedelerde kapış kapış giden harika bir ressam, besteleriyle gönülleri fetheden bir müzisyen ya da saygın bir politikacı olacaktır. Kim bilir?

           Ama bizim için bir dönem boyunca gördüğü derslerin başarı durumunu gösteren karnede yazan notlar. Kuzenle kıyaslanmalar, komşu çocuğunun başarılarını sıralamalar cabası.Ceza olsun diye interneti kısıtlamalar, "Sinemaya götürecektim ama hak etmiyorsun." demeler.Neler, neler...Çocuğumuza konuşma fırsatı vermeden azarlamalar,bağırmalar, çağırmalar...

             Hangimiz başarısızlığın sebeplerini merak ediyoruz ve olumsuzlukları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz? Çok az veli dinler çocuğunu.Haksız mıyım.Lütfen çocuğunuzu dinleyin ve sevinçlerini hüzne çevirmeyin.

Hüseyin - 2016-01-24 17:52:10

Çok doğru bu konuyu yazdığınız için teşekkürler.

Neslihan - 2016-01-22 15:58:54

Tespit mükemmel yüreğinize sağlık herkes okumalı bunu bence.

Diğer Anıl Bir Yazıları