Açığa alınan 49 personel içinde Hendek’ten de isimler var
Demirel ve Koçları üzen ölüm: Yeni doğum yapmıştı
MHP’li Babaoğlu bakın nereye gitmiş!
KYK’dan mehteranlı yılsonu sergisi
Bu yazı 08 Şubat 2016, Pazartesi 06:52:49 tarihinde eklendi. 244 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AİLELER ÇOCUKLARINI DESTEKLESİN - Anıl Bir

İkinci Dönem Başladı
AİLELER ÇOCUKLARINI DESTEKLESİN

AİLELER DE ÇOCUKLARINI DESTEKLESİN

İkinci dönem başladı,telaş, panik, kaygı, endişe ne kadar olumsuz davranış varsa hepsi başladı.Çünkü öğrenciler üzerindeki okul ve sınav kaygısı, aile üzerinde de baskı yaratıyor. Bu baskıyla veliler geriliyor, gerildikçe çocuklarını geriyor.

     Bu baskıyı azaltmak için anne-babalar önce kendilerini tanımalı, motive etmeli, eğitmeli ve geliştirmeli. Herkes sahip olduğu rolü daha önce hiç üstlenmedi aslında. Çocuklar, ilk defa ergen oluyor ve böyle sınavlara giriyorlar. İnternet ve sosyal medya yoluyla dünya ile kucaklaşma.Bu süreçte çocukların sorunların dinlemek, duygusal destek olmak, güvenildiğini hissettirmek  önemlidir. Ayrıcaproblemleri birlikte çözme ve uzlaşma ve koşulsuz kabul uygun yaklaşımlardandır. Çocuğunuz ile ilişkilerinizi gözden geçirin. Anne-babaların çocuklarını disipline etme biçimleri; sevgiyi azaltma, güç kullanma ve açıklama şeklinde olabiliyor. Sayın veliler bugünden itibaren inanarak, çocuğunuza "sana güveniyorum" mesajını verin. Onu anlamaya çalışın. Çocuğun davranışlarıyla değil düşünceleriyle ilgilenin.Sürekli okul, ders, sınav konuşmayın. Unutmayın hayat bunlardan ibaret değil. Çocuklarınızla özel ve duygusal konularda sohbet edin.Güç kullanarak disipline etmek yerine açıklama yaparak kurallar belirlemeyi tercih edin.Göreceksiniz çocuğunuz öz güvenli ve başarı bir birey olacak.
AHMET ÇİLECİ - 2016-02-10 12:10:31

Ailelere ve yetişkinliğe adın atan ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarış atı gibi görmeyelim. kazanalım derken aman kaybetmeyelim. Hocam eline diline kalemine sağlık. Teşekkürler

Diğer Anıl Bir Yazıları