2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu yazı 10 Şubat 2016, Çarşamba 20:58:33 tarihinde eklendi. 535 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ - Anıl Bir

Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.
14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ

         Sevgililer Günü,14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana toplumsal bir olay olmuştur. 

          Her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni,Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

           Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, özel bir gün olarak devam etmektedir. Sevgililer Günü münasebetiyle hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.Yani Sevgililer Günü bir piyasa oluşturmaktadır.

           Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

Sevgililer Günününde çiftler genellikle başa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofrada kutlama yaparlar.

           Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden tabi ki de kırmızıdır.

            Ayrıca Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

Herkesin  -Sevgilisi olan ya da olmayan-  Sevgililer Gününü kutluyorum. Sevgiyle kalınız.

                  

Sevinç Özküçük - 2016-02-13 22:04:46

Yazdığınız şiirler paylaşımlar ,kitaplar ve yazılarınız hepsi çok güzel evet sevgililer günü kutlamak güzel olabilir.Neden olmasın.Başarılarınız daim olsun İsmail bey

Diğer Anıl Bir Yazıları