2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu yazı 17 Ağustos 2016, Çarşamba 12:24:50 tarihinde eklendi. 289 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HALA BU AYMAZLIK NİYE? -

Terör örgütü başı olan Fetullah Gülen’in geçmiş dönemlerde siyasi liderlerle çektirdiği fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşarak; “ bu yıkım son 13 senenin değil hepimizin eseri” yorumunda bulunmak suçu hafifletmeye daha da ötesi işi sulandırmaya matuf bir yaklaşım.
HALA BU AYMAZLIK NİYE?

     Bu şer örgüt ovada kuruldu, düzde yol aldı, ancak son dönemde de çıktığı bu yamaçtan hızlı bir şekilde devlet kadroları içerisinde kılcal damarlarımıza kadar girdi. Muhalefetin körü körüne Erdoğan düşmanlığı yaptığı  algısı ve yanlışı ile yaşananları test etmesi,  iktidar yanlılarının  eleştiriye kapalı olan bir anlayışı neticesinde  muhalefetin söylemlerine kulak tıkaması süreci hızlandırmıştır, duracağımız ortak  nokta bu olmalıdır.

     TV ekranlarına çıkan ve FETÖ örgütünün bu derece büyümesine yardım ve yardakçılık edenlerin bugün üzerlerine atılan suçlamalardan kurtulmak adına  bazı söylemlerinde  manüple ettikleri bilgiler ile kamuoyuna yaptıkları söylemler bugün bir şey ifade etmiyor. Onlar kendilerince  günah çıkartıyorlar.

     TV ekranlarına çıkan bir çok TSK mensubu açık açık ifade ediyorlar. Dolayısı ile bir tohumu ekmek ayrı, onu korumak, büyütmek farklı. Bıçak sırtı olarak ifade edebileceğimiz bu konunun birinci muhatabı hükümettir. Ancak şu unutulmamalıdır ki yapılan bu kalkışmanın, işgal hareketinin ana hedefi  ne o parti ne bu parti değil vatandır. Bir kere bunu çok net olarak idrak etmeliyiz.  Geçmişte her ne yanlış yapıldıysa yapılmış, ülkemiz yangın yeri iken bizlerin hala kısır çekişmelerle gücümüzü  kendi kendimizi ekarte etmek tehlikenin ayırdına varamadığımızın en bariz göstergesi.

     Nihayetinde başkomutan Recep Tayyip Erdoğan bile gerçekleri kavradığını açıkça beyan ederek, aldatıldığını ve kandırıldığını ifade etmekten imtina etmemişken, parti içerisindeki kanattan yapılan bu paylaşımlar gerçeği görmediklerini gösterdiği gibi yaptıkları yanlışları kabullenmek bir yana aymazlıklarına geniş kitleleri de katmak sureti ile kamuoyunda algı yaratmanın ince hesaplarını yapıyor gibiler.

     Bizler bir geminin içerisindeyiz. Bu gemi batarsa hepimiz batarız ve bizim çıkacak bir kara’mız, bir limanımız da yok. Açıkcası biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz…

   Şu halde başımıza gelen bu musibeti çok çok iyi algılamalı, senden, benden, ondan gibi varsayımlarla hareket ederek toplum içerisindeki ayrışmaların fitilini ateşlememeliyiz. Karşımızda ortak bir düşman, iblis var. Top yekün birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemizin büyük zaruret olduğu günümüzde yaşananlara hala siyaset penceresinden bakarak bu işten siyaseten nasıl karlı çıkarım anlayışı konuyu ve yaşananları hafife almaktır. İşi sulandırmaktır. Lütfen gözünüzdeki gözlükleri çıkartın ve el birliği ile bu vatan hainlerinin devlet kadrolarına sızan uyuyan ya da uyumayan hücrelerini ifşa etmek için çaba sarf edelim.  Evet,  kimseye önyargı ile yaklaşmayalım ancak kimsenin de yaptığı hataların önüne set olmayalım.

    Musalla taşında bulunan cenaze için son duadan önce hoca efendi bile  kişi hakkında cemaate sual ederken; “ değerli cemaat bu merhum ya da merhumeyi nasıl BİLİRSİNİZ  demiyor, tam aksine nasıl ZAN’nedersiniz”  diye soruyor. İşte kırılma noktası burası.

    Gün birbirimizi suçlamak, eleştirmek, yermek  zamanı değil gün birlik zamanıdır. Sözümü milli şairimiz Akif’in sözüyle tamamlayayım. 

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR, SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR…

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

TAYYAR - 2016-08-17 17:32:44

Ahmet abi gönlüne,diline sağlık tespitlerin çok güzel

Diğer Yazıları