2017 yılında asfalt olmayan mahalle kalmayacak
PÜSKÜLLÜ, ULUDEREYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE ÇEVİRMEYE KARARLI
HOŞGELDİN BEBEK!
      KADIN DOĞUM SERVİSİNDE VİRÜS
Bu yazı 10 Eylül 2016, Cumartesi 12:17:18 tarihinde eklendi. 1114 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE NELER OLUYOR? -

Devlet kadrolarında ön koşul Liyakat, Ehliyet ve Sadakat iken bu vasıfları gözden uzak tutan kurum müdürünün samimiyeti sorgulanmaya muhtaçtır.
KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE NELER OLUYOR?

FETÖ soruşturmaları kapsamında operasyonların devam ettiği günümüzde Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliğinde görevinden açığa alınan Mustafa Necati Çolak, kurumda Mali Hizmetler başkanlığına  nasıl geldi, nasıl getirildi ?

    İddialara göre Çolak, Sakarya Toyota hastanesinde bir sağlık memuru iken bir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde başkan yardımcılığı görevine getirilir.  Müdürlük kadrosuna yükselen  Çolak, akabinden  Toyota hastanesinde  müdür yardımcılığı, satın almadan sorumlu  olarak atamasının yapılması,  ilerleyen süreç de Sapanca’ya müdür olması, oradan da hiç vakit kaybetmeden SKHB’ne genel sekreter yardımcısı olarak ataması gerçekleşen kişinin geçmişine bakıldığında düz  bir sağlık memuru…Kısa zamanda bürokrasinin merdivenlerini adeta atlayarak çıkması, kamuoyunda FETÖ’cü bürokratların yükseliş trendi ile örtüşmesi  oldukça dikkat çekici.

    Yine aynı iddialara göre  personelinin maaşlarının düşürülmesinden  istemediği personeli bulunduğu görevden uzaklaştırmak için elinden geldiğini ardına koymamış.

Aynı kurum içerisinde görev yapan  idari hizmetler başkanı Uzm.Dr. Hacı Ali Kahya’da  FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı.

   Şimdi  kurum  amirine  sormazlar mı?

   Liyakat nerede?  Ehliyet nerede ? Sadakat nerede?

   Aynı benzer durumların Hendek Devlet hastanesinde yapıldığı günümüzde ita amiri olarak Liyakat, Ehliyet ve Sadakat gibi vasıfları  dikkate almayan  kamu yöneticisinin  samimiyeti sizi tatmin eder mi?

   Yaşananlara baktığımızda anlaşılan o ki  görev ve sorumluluğunu makam odasında Samanyolu TV ve Mehtap TV izlemek, personeline ( bir siyasi geldiğinde derhal bana haber verin) emrini vermekten sayan  Hendek devlet Hastanesi başhekimi Celalettin Akyol’un  KHG sekreteri Hasan Sağlam’ın okul arkadaşı olması,  liyakatın da , ehliyetinde, sadakatinde hülasa görev ve sorumluluğunda önüne geçmişe benziyor.  Başarısızlığın ve basiretsizliğin tavan yaptığı yönetim kadrosundaki arkadaşlık bağlarının  mercek altına alınmasının tam da zamanı.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Bahattin Tekgül - 2016-09-14 17:22:51

Çok önemli konulara dikkat çekerek kamu oyu oluşturma görevinizi başarıyla yürütüyorsunuz.Tebrik ederim .Ancak gözünüzden kaçan br hususu dikkatinize sunmak isterim. Hendek öğretmen evi aylardır bomboş Hiçbir çalışan ve emekli öğretmen buraya uğramıyor.  Tekelin karşısında bir sığınmacı gibi oturan emekli öğretmenlerle konuşarak bu konuda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz,

Diğer Yazıları